Generál Petr Pavel obdržel nejvyšší americké armádní ocenění pro cizince

10.03.2018 20:11

Český generál Petr Pavel se nyní může chlubit americkým nejvyšším vyznamenáním pro cizince „Legion of Merit“, které ve čtvrtek převzal. Medaili za zásluhy mu předal Joseph F. Dunford, generál námořní pěchoty USA a předseda Společného sboru náčelníků štábů (The Joint Chiefs of Staff). Jako elitní funkcionář NATO zvládl prý Pavel na výbornou hrozbu Ruska i boj s Islámským státem.

Generál Petr Pavel obdržel nejvyšší americké armádní ocenění pro cizince
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel s válečným veteránem

Petr Pavel od června 2015 vede vojenský výbor Severoaltnatické aliance, za svůj výkon byl nyní oceněn a získal tak nejvyšší americké vojenské vyznámení „Legion of Merit“, které převzal na Myer-Hendersonově vojenské základně ve Washingtonu. „Generál vedl skvěle vojenský výbor NATO, v nejnáročnějším období nedávné historie,“ přesně tak zní zdůvodnění prestižního amerického vyznamenání, které pro české čtenáře přeložil server Aktuálně.cz a o kterém informovalo i Ministerstvo obrany Spojených států amerických na svém twitterovém účtu.

  • Původní zdroj ZDE

Generál Petr Pavel je bývalým náčelníkem Generálního štábu Armády ČR a prvním předsedou vojenského výboru NATO ze zemí Varšavské smlouvy. Svou funkci v alianci předá 29. června britskému maršálovi Stuartu Peachi. Server Blesk.cz také informoval o tom, že se zlepšila spolupráce NATO a Evropské unie, zejména v oblasti kyberbezpečnosti a podpory vesmírného programu. Nedávno také generál Pavel prohlásil, že vidí možnost zlepšení vztahů mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

7:33 Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

TÝDEN V MÉDIÍCH Nezvykle ve snůšku absurdit se tentokrát přeměnil přehled mediálních zajímavostí upl…