Generál Petr Pavel obdržel nejvyšší americké armádní ocenění pro cizince

10.03.2018 20:11

Český generál Petr Pavel se nyní může chlubit americkým nejvyšším vyznamenáním pro cizince „Legion of Merit“, které ve čtvrtek převzal. Medaili za zásluhy mu předal Joseph F. Dunford, generál námořní pěchoty USA a předseda Společného sboru náčelníků štábů (The Joint Chiefs of Staff). Jako elitní funkcionář NATO zvládl prý Pavel na výbornou hrozbu Ruska i boj s Islámským státem.

Generál Petr Pavel obdržel nejvyšší americké armádní ocenění pro cizince
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel s válečným veteránem

Petr Pavel od června 2015 vede vojenský výbor Severoaltnatické aliance, za svůj výkon byl nyní oceněn a získal tak nejvyšší americké vojenské vyznámení „Legion of Merit“, které převzal na Myer-Hendersonově vojenské základně ve Washingtonu. „Generál vedl skvěle vojenský výbor NATO, v nejnáročnějším období nedávné historie,“ přesně tak zní zdůvodnění prestižního amerického vyznamenání, které pro české čtenáře přeložil server Aktuálně.cz a o kterém informovalo i Ministerstvo obrany Spojených států amerických na svém twitterovém účtu.

  • Původní zdroj ZDE

Generál Petr Pavel je bývalým náčelníkem Generálního štábu Armády ČR a prvním předsedou vojenského výboru NATO ze zemí Varšavské smlouvy. Svou funkci v alianci předá 29. června britskému maršálovi Stuartu Peachi. Server Blesk.cz také informoval o tom, že se zlepšila spolupráce NATO a Evropské unie, zejména v oblasti kyberbezpečnosti a podpory vesmírného programu. Nedávno také generál Pavel prohlásil, že vidí možnost zlepšení vztahů mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL

12:31 Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL

REPORTÁŽ Spisovatel a novinář Milan Syruček navštívil tento týden Evropský parlament ve Štrasburku, …