Hájek opět šokuje: Homosexualita se dá získat. Uzel se směje

10.08.2011 10:41

AKTUALIZOVÁNO Blízký spolupracovník Václava Klause Petr Hájek prý v žádném případě nepochází z opice. Podle něj se totiž nikdo z opice nevyvinul. Navíc tvrdí, že homosexualita je nemoc a dá se tedy i získat. „Je homosexualita vrozená a homosexualita získaná,“ řekl k tomu Hájek v rozhovoru pro deník Blesk.

Hájek opět šokuje: Homosexualita se dá získat. Uzel se směje

Současný vicekancléř prezidenta Petr Hájek před časem šokoval výrokem, že Usáma bin Ládin byl mediální fikcí. Někteří si pamatují i jeho výrok o tom, že člověk nepochází z opice. Nyní tvrdí, že slovo deviace je naprosto neutrální význam. Přitom nedávno označil homosexuály za devianty. Tento výrok použil, když se vyjadřoval k festivalu gayů a leseb Prague Pride.

SLEDUJEME TÉMA HÁJEK A HOMOSEXUÁLOVÉ

„Máme jedinou ucelenou zprávu o vzniku světa, která je tady několik tisíc let. A to je Genesis. Darwinova teorie je vyvrácena zcela a jednoznačně vědeckými argumenty," zmínil nejprve Hájek k „opičí teorii" pro bulvární deník v rozhovoru, který se převážně zaobíral homosexualitou a postoji k menšině gayů.

Hájek však zdůraznil, že nechce být vůči gayům hanlivý. „Ne, to zásadně protestuji," řekl totiž Blesku na otázku, zda chce gaye nějak očernit. Jsou ale podle něj deviantní.  I on je dokonce deviant. „Je to pozitivní deviace. Ta deviace vždy k sobě musí mít přívlastek," řekl.

Petr Hájek pro ParlamentníListy.cz:
Petr Hájek: Jsem kryptofašista. Doznávám se

„Abychom se vůbec mohli bavit, musíme se shodnout na významu slov. Já tvrdím, že slovo deviace je naprosto neutrální," vysvětlil k tomu s tím, že by se mohl sice tvářit politicky korektně a říct na konto gayů slovo odchylka, ale v tom okamžiku by prý přistoupil na to, že už se významy slov změnily a že bude používat „korupční slovník".

„A já jsem pro to, abychom se bavili jasně a neposouvali významy slov tam, kam nepatří. Deviace je například i pravice v Evropě a v Čechách - je to pozitivní deviace. Je také čtyřprocentní, víc pravičáků tady není," pronesl.

Je to útok na politiku, zmatení politických pojmů

Co se týče samotného pochodu homosexuálů, tak tvrdí, že mu nevadí, když naši deviantní homosexuální spoluobčané si chtějí pořádat pochod. Jiná věc ale podle něj je, že tomu dá záštitu pravicový politik v čele města.

„To je zmatení politických pojmů, názorové orientace, je to útok na politiku a odlišení jejích proudů. Když řekne pan Paroubek, že je přijede podpořit, to chápu. Ale že tohle udělá pan primátor Svoboda, tomu nerozumím," zmínil.

Míní, že pokud se lidi mají hluboce rádi a netahají do toho veřejnost, tak ať si dělají, co chtějí. „Kdyby podobnou akci chtěli uspořádat heterosexuálové, jako udělat průvod, kde půjdou nazí a budou psát ˇnablejskejte si prdelky´ - ten kulturní program takový opravdu je - a podpořil by to pan primátor, tak já vznesu protest. To prostě pravice podporovat nesmí."

Praktikující homosexálové si ničí duše

Provozováním homosexuality se podle Hájka navíc ničí duše. „Jak říká papež v jednom rozhovoru - homosexualita je choroba. Ale je to choroba duše. Já se s ním hluboce ztotožňuji. Každý gay je vystaven strašlivému nebezpečí, co se stane s jeho duší," řekl a vzápětí vysvětlil, že homosexuál, který tomu nějakým způsobem vzdoruje, je na tom obdobně jako někdo, kdo má závislost třeba na alkoholu nebo drogách a dokáže si to odříct. „Odříkat si - mít půst - je princip jakéhosi morálního růstu."

Dále vicekancléř šokoval prohlášením, že jsou dva druhy homosexuálů: „Jsou dva druhy homosexuálů - je homosexualita vrozená a homosexualita získaná." Podle jeho soudu je ale tady důležitý vliv prostředí. „Podceňujete vliv prostředí, ten je strašně důležitý. Homosexualitu praktikuje i obrovská spousta heterosexuálů," zmínil dále.

Podle jeho soudu navíc homosexuál ani nemůže vytvořit rodinu, protože nemůže rodit.. „Nemáte v přírodě případ, že by spolu vychovávali potomka stejnopohlavní jedinci," namítnul.

Není  kryptoblázen a chce přijít do nebe

Nakonec Hájek přiznal, že vnímá, že jej lidé považují za blázna, což je možná i pravda, ale rozhodně prý není „kryptoblázen". Pouze si přeje přijít do nebe.

 „Já jsem dokonce ten, kdo nikdy za celý život nepocítil k nikomu nenávist - to je dar, já za to nemůžu. Já prostě respektuji ostatní lidi, fakt je mám rád. Smutně koukám na to, jak hříšně procházejí životem. Smutně koukám na to, že tím procházejí nešťastně, že to odepření si je neinspiruje. Ale já opravdu cítím lásku ke všem lidem," dodal na závěr.

Uzel: Může být hloupý? Ne, jen hrubě neinformovaný

Sexuolog Radim Uzel se nad slovy Hájka ale usmívá. „Kdybych znal pana Hájka blíž, tak bych si mohl troufnout udělat diagnózu, že je hloupý. Jelikož ho neznám, tak si myslím, že může být jen hrubě neinformovaný," řekl k některým Hájkovým úvahám pro ParlamentníListy.cz Uzel.

Na slova vicekancléře o tom, že provozováním homosexuality se ničí duše a že souhlasí s papežem v tom, že homosexualita je choroba duše, pak Uzel zmínil, že on není odborníkem na nemoci duše.

„To je specializace spíš lidí duchovních. Já se ve věcech duše tak hluboce nevyznám. Pokud to panu Hájkovi mrzačí duši, tak to je docela možné. Já znám ale řadu homosexuálů, jejichž duše je zcela v pořádku," konstatoval dále lékař.

Pochod je tyátr a nikomu neublíží

Nad tím, že by homosexuálové neměli vychovávat děti, pak sexuolog tvrdí, že tomu tak v řadě zemí je a jsou tam s tím veskrze dobré zkušenosti.  "A i já si myslím, že u nás k tomu časem také dojde," podotkl Uzel s tím, že ale pochod Prague Pride je třeba brát jako zábavu.

„Myslím, že jsou okolo toho stejné řeči, jako kdysi dávno se diskutovalo kolem registrovaného partnerství. Oni pouze žádají jakousi rovnoprávnost a uznání toho, že mají stejná práva jako všichni ostatní. A to, že tomu dávají takovou malinko cirkusovou formu? Já sám jsem zažil tento pochod Pride v New Yorku před několika lety a myslím si, že občané New Yorku se na to vždy těší, neboť to je velká legrace. Je to rozhodně větší zábava, než odborářská demonstrace. Je to tyátr, je to představení, které je veskrze zábavné a nikomu neuškodí," dodal Uzel pro ParlamentníListy.cz.

K věci:
Praha plná úchylných gayů. S podporou primátora z ODS 
Nakladáčka za gaye. Čtěte, co si myslí ODS o svém primátorovi 
Válka o gaye zuří dál. To nečekal ani Hájek

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

14:49 Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

„Hašek prošustroval miliony a teď je za krále hlupáků“, i takto se dnes na Slovensku mluví o slavném…