Havel a Soros? Pravda vyšla najevo

15. 3. 2018 10:47

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl na svém facebookovém profilu sdílel oskenovaný knižní úryvek o setkání exprezidenta Václava Havla s filantropem Georgem Sorosem.

Havel a Soros? Pravda vyšla najevo
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: George Soros

„Počátkem února 1986 se Havel poprvé setkal se Sorosem. A v dopise F. Janouchovi si mimo jiné postěžoval, jak jsou Američané neschopní. Je to půvabné a naprosto přesné... Člověk se pak lecčemus v americké politice nediví,“ podotkl Plesl.

George Soros byl před nedávnem v hledáčku reportérů České televize v pořadu 168 hodin. „George Soros, ročník 1930. Maďarský žid. V roce 1947 emigroval do Británie, kde absolvoval prestižní London School of Economics. V Americe od 70. let vydělal na spekulativních obchodech miliardy dolarů. Mecenáš a filantrop,“ poznamenal redaktor s tím, že pro některé je to hlavně ďábel, jenž penězi ovlivňuje světovou politiku. 

  • Celý pořad najdete ZDE.

„Opravdu pro nás pro všechny, kdo jsme příznivci demokracie, svobody, otevřené společnosti, je George Soros jednou z největších osobností druhé poloviny 20. století,“ poznamenal profesor Igor Lukeš. V Maďarsku je však Soros nepřítelem státu, kdy jej premiér země Viktor Orbán obviňuje, že chce do Evropy přivést miliony migrantů.

Anketa

Vadí vám, že sněmovní Podvýbor pro svobodu slova a média povede komunista Leo Luzar?

8%
92%
hlasovalo: 8023 lidí

„Máte-li frustrovanou společnost, tak je vždycky strašně dobré postavit nějaké zlo, které za všechno může. A ta současná maďarská vláda volila, zvolila tuhle cestu,“ poznamenal hungarista Eugen Gál. A jménem George Sorose pak straší i čeští politici z SPD a z KSČM.

George Soros se u nás angažoval už před sametovou revolucí. Jak uvedl profesor Lukeš, Soros posílal do východní Evropy počítače, posílal tam tiskárny, posílal tam někdy i třeba jenom papír nebo tiskařský inkoust.

„On je člověk, který nerespektuje politické strany. On je člověk, který nerespektuje jednotlivé státy. On chce vytvořit celosvětovou společnost. A tam by všichni lidé byli údajně občany, světoobčany,“ podotkl také velký Sorosův kritik Václav Klaus. „Rozbíjí základní politické struktury, rozrušuje, narušuje. A je to všechno havlovský boj nepolitické politiky se skutečnou politikou, s politickými stranami a podobně,“ dodal exprezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhození Klause ml.: Pryč s Václavem Moravcem, napsal. Teď utnul Fialu a ODS

9:20 Vyhození Klause ml.: Pryč s Václavem Moravcem, napsal. Teď utnul Fialu a ODS

Manažer a pedagog Vadim Petrov se před několika dny stal členem Rady pro rozhlasové a televizní vysí…