Hitler! Michael Kocáb řekl děsivou věc o Ringo Čechovi a Zemanovi

18.06.2018 12:04

Hostem Luboše Xavera Veselého na XTV.cz byl zpěvák a bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb. Mimo jiné hovořil o prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.

Hitler! Michael Kocáb řekl děsivou věc o Ringo Čechovi a Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michael Kocáb

Kocáb v rozhovoru vzpomíná také na přátelství exprezidenta Václava Havla se zpěvákem skupiny Rolling Stones Mickem Jaggerem. „Když jsme potom šli na jejich koncert, tak jsme mysleli, že půjdeme do zákulisí a dáme cigáro. Ale nedostali jsme se tam. Ani Václav Havel se tam nedostal,“ dodal Kocáb.

Video najdete ZDE.

Anketa

Líbilo se vám Zemanovo ,,pálení trenek"?

89%
11%
hlasovalo: 10603 lidí

„Takže jsem zvědav, jak to bude nyní vypadat,“ vyprávěl Kocáb, jehož Pražský výběr bude speciálním hostem koncertu Rolling Stones v Česku. Jeho kapela zahraje i nějaké skladby, které napsal František Ringo Čech. „Chtěli jsme udělat radost panu prezidentu Zemanovi,“ řekl s úsměvem a nadsázkou Kocáb. Oba muži de facto v současné době stojí na obrácených stranách barikády. „Hudba nás spojuje. Jsem schopen abstrahovat od politiky a názorů. Jsem schopen ho kritizovat písemně, když se jedná o politiku. Ale když se potkáme, tak to mezilidské převáží,“ poznamenal Kocáb.

„Já se tou pozicí, kterou zaujal vedle prezidenta Zemana, nezabývám. Já bych to neudělal. Ale já vím, že ti umělci někdy mívají slabé místo, Achillovu patu, že když k němu zhlédne někdo mocný... U mě to bylo něco jiného, my jsme s Václavem Havlem dělali sametovou revoluci společně. Já ho bral jako kolegu,“ sdělil Kocáb.

Fotogalerie: - Kocábův žlutý tank

Hudební skupina Pražský výběr natírala tank T-34 n...
Hudební skupina Pražský výběr natírala tank T-34 n...
Vilém Čok
Michael Kocáb
Hudební skupina Pražský výběr natírala tank T-34 n...
Hudební skupina Pražský výběr natírala tank T-34 n...

„Franta Čech se dostal k Zemanovi jako k mocnému muži,“ poznamenal také Kocáb. „Diktátor, jako Hitler, si ochočil umělce. Umělci jsou slabí a nedokážou odolat tomu přezařování, které k nim přichází,“ dodal Kocáb.

Následně se Kocáb vyjádřil i k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho schůzce v Severní Koreji s vůdcem Kim Čong-unem. „Trumpovi doslova přeskočilo. Zařadil se mezi prezidenty – magory. Někam vedle Putina a dalších,“ sdělil Kocáb kriticky.

„Sejít se je krok dobrý. Ale způsob, jak o tom mluví, kdy se z vraždícího diktátora stane ‚šikovný člověk‘, je špatný. Není možné, aby se za dvě vteřiny z démonického vládce stal přítel,“ poukázal na lidská práva Kocáb. Trumpova dikce v této věci je pro Kocába nepřijatelná. „Tohle je zpupnost, která podle mě souvisí s problémem v oblasti IQ,“ rozhorlil se Kocáb. Trump také podle něj musí dávat pozor, aby jej severokorejský lídr nevypekl. Severokorejského vůdce pak nazval masovým vrahem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čte si to Minář? Průšvih na transparentním účtu Milionu chvilek. Petr Žantovský si otevřel výpis a nestačil zírat

7:46 Čte si to Minář? Průšvih na transparentním účtu Milionu chvilek. Petr Žantovský si otevřel výpis a nestačil zírat

TÝDEN V MÉDIÍCH Za významný mediální počin týdne považuje Petr Žantovský analytický článek o Karlu K…