Ivan Gabal mi v prezidentské volbě radil. Podporuji ho. Ve štábu hnutí Praha sobě se rozpovídal Michal Horáček

6. 10. 2018 21:12

V Praze ještě zdaleka nejsou sečteny všechny hlasy, ale už teď se vedou úvahy o tom, kdo s kým by mohl v Praze utvořit koalici. Lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský už prozradil, jak by si to představoval.

Ivan Gabal mi v prezidentské volbě radil. Podporuji ho. Ve štábu hnutí Praha sobě se rozpovídal Michal Horáček
Foto: hns
Popisek: Jan Čižinský

Hnutí Praha sobě v čele s lidovcem Janem Čižinským může být v Praze spokojeno. Po sečtení asi 22 procent hlasů se hnutí Jana Čižinského drží těsně pod 16 procenty hlasů. Totéž platí o hnutí ANO Andreje Babiše a o koalici vedené předsedou TOP 09 Jiřím Pospíšilem. O vítězství v Praze se o půl deváté přetahovala ODS s Piráty. Obě uskupení měla přes 17 procent.

Ve vyjádření před kamerami České televize Čižinský poznamenal, že by byl rád, kdyby se v hlavním městě podařilo sestavit koalici bez ANO a ODS.

Hnutí Praha sobě přišel podpořit neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček, který ocenil nasazení dobrovolníků shánějících podpisy před komunálními volbami.

„Mně se zalíbila (Praha sobě), protože už má něco za sebou na Praze 7. Nadchla mě kombinace mladých lidí a neotřelých nápadů,“ řekl Horáček, jenž podporuje šéfa iniciativy Jana Čižinského.

Odborníci jsou podle něj stěžejním bodem pro kvalitní fungování a vedení radnice. „Podle mě tohle potřebuje celá Praha, nové nápady, dynamiku a současně dobrou oporu ve skutečném vědění,“ uvedl Horáček. Jeho slova přinesla ČTK.

Horáček vyjádřil přání, aby strana mohla být ve hře o tvorbu koalic v Praze. K tomu je podle něj zapotřebí zisku alespoň 15 procent hlasů.

Vedle komunálních voleb se konaly i volby do Senátu, kde se obměňuje jeho třetina. Kromě hnutí Praha sobě Horáček vyjádřil podporu kandidátovi do Senátu Ivanu Gabalovi a ocenil jeho práci v Poslanecké sněmovně. Gabal Horáčka podpořil v prezidentské volbě. „Když jsem se připravoval na debaty v prezidentských volbách, tak on byl jeden z těch, které jsem požádal, aby mě vyučovali určité věci,“ řekl Horáček.

Sám neuvažoval o tom, že by vedle prezidentské volby zkoušel i volbu do Senátu. Kandidaturu v příštích volbách ale nevyloučil. „To je jiná disciplína. Prezidentská volba je 400 metrů překážek a tohle je skok o tyči,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

22:07 Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

„Lékař nemůže sdělovat informace podle funkce pacienta, v žádném případě,“ uvedl dnes ve vysílání ro…