Ivan Gabal se po festivalu ve Varech vrátil ve formě. Vysvětlil Trumpovi, že buď se přimkne k Evropě, nebo k Putinovi

08.07.2018 16:25 | Zprávy

Rusko, Rusko a zase Rusko, to je hrozba, které se obává Ivan Gabal, politik, sociolog a bývalý poslanec za KDU-ČSL. Ve svém postu na sociální síti Facebook píše, proč jsou nadcházející summit NATO v Bruselu a setkání Trumpa s Putinem tak důležité.

Ivan Gabal se po festivalu ve Varech vrátil ve formě. Vysvětlil Trumpovi, že buď se přimkne k Evropě, nebo k Putinovi
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal

Možnosti jsou podle Gabala jen dvě. Buď se Trump přimkne zpátky ke svým spojencům, se kterými je v poslední době na kordy, nebo bude usilovat o bilaterální dohodu s Putinem a Evropany tak obejde. Podle Gabala má Trump důvody k nespokojenosti. Evropané až na vyjímky jako Polsko či Řecko neplní závazky, které z NATO plynou. Neinvestují do nové techniky, neudržují tu starou a klesá jim bojová kapacita.

Kreml, podle Gabala, má velký zájem na rozdělení Západu. Byla by to totiž cesta, jak přimět země ke zrušení sankcí a zvýšit alespoň o něco ekonomickou situaci v Rusku. Pokud by Trump přistoupil na bilaterální dohodu s Putinem, bezpečnostní situace Česka v NATO by se prý zhoršila. A Gabal dodává: "Nelze doufat v dřívější nadstandardní vztahy našeho regionu s Washingtonem. Neudělali jsme pro to v posledních letech dost kladného a neopak znehodnotili co bylo vykonáno od 90. let: debakl prezidentské návštěvy, arogance vůči americkým diplomatům, debakl armádních modernizačních programů, energetické, politické i zpravodajské nadbíhání Kremlu. Nemluvě o spektakulárním nadbíhání Číně. "

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…