Já bych to zveřejnil! Xaver chce ukázat pravdu o podpoře Wollnera, Fridrichové a dalších

15.01.2021 10:02 | Zprávy
autor: mp

Je to kampaň! Zeman 1 milion, „Babišák“ 1,6 milionu, Vystrčil 800 tisíc. Luboš Xaver Veselý podrobně popsal poslední jednání Rady ČT. Když si na zasedání vzal slovo radní Zdeněk Šarapatka, Veselý se prý dojal k slzám. „Měl jsem plný oči slz, Zdeněk to řekl tak hezky,“ rozplýval se Veselý. Ovšem s nádechem ironie. Generální ředitel ČT Petr Dvořák se prý tetelil. A pak přišel zlatý hřeb jednání. Zaznělo jméno ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD).

Já bych to zveřejnil! Xaver chce ukázat pravdu o podpoře Wollnera, Fridrichové a dalších
Foto: Repro Youtube
Popisek: Radní ČT Luboš Xaver Veselý po zasedání

Člen Rady České televize Luboš Xaver Veselý se rozhodl popsat, jak probíhalo poslední jednání Rady. Probíhalo na dálku, on-line. A ani tentokrát nechyběl na jednání generální ředitel ČT Petr Dvořák.

„Pan řídící pohovořil o úspěchu těch vládních představitelů, to znamená o vánočním poselství Miloše Zemana, což sledovalo přes milion lidé. Pak projevy předsedů Senátu a Sněmovny, něco přes 800 tisíc lidí. Ale pozor, ABéčko, Babišák, večer 1,6 milionu diváků. Berte to s rezervou, možná jsem se tady on-line přeslechl,“ zaznělo z úst Veselého. „A já k tomu dodávám, ČT už má obnovenou Radu a úspěchy už se dostavují,“ přisadil si.

Pak si prý vzal slovo Zdeněk Šarapatka a poděkoval panu řediteli za zprávu i za to, že takto vykonává veřejnoprávní službu. A požádal ho, aby tlumočil poděkování všem zaměstnancům ČT za jejich práci. „A to je přesně ten okamžik, kdy já se přiznám, že jako už prostě stárnoucí člověk, mě tyto věci dojímají. Já nemůžu říct za sebe, že se k tomu připojuju, ale bylo to hezké. Bylo to dojemný a Zdeněk to prostě umí říct,“ pravil Veselý. „Bylo vidět, že pan ředitel Dvořák se u toho tetelil a že ho Zdenda pohladil po vlasech a řekl mu tak mezi řádky ‚Petře, děláš to dobře',“ dodal Veselý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

10:54 „ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

„Česká televize zradila národ.“ I takovou reakci na probíhající výstražnou stávku zaznamenaly Parlam…