Jan Jandourek: Vy věříte Forejtovi? Tomu, co v minulosti lhal o svém vzdělání?

26.10.2016 22:31

Kdekdo si dnes klade otázku, kdo lže v kauze pana Jiřího Brady. Ať už je pravda na jakékoli straně, komentátor Jan Jandourek na Svobodném fóru Pavla Šafra připomíná, že šéf hradního protokolu Jindřich Forejt v minulosti pravdu neříkal. Věřit mu dnes v kauze pana Bradyho proto údajně vyžaduje hodně silný žaludek.

Jan Jandourek: Vy věříte Forejtovi? Tomu, co v minulosti lhal o svém vzdělání?
Foto: Radim Panenka
Popisek: Postavička krtečka je v Číně oblíbená
reklama

Paměť médií je dlouhá, a pokud někdo operuje s pojmy jako „fakta“ či „pravda“ a „lež“, měl by se mít na pozoru a přemýšlet, zda by si napřed neměl zamést před vlastním prahem. Platí to i o šéfovi hradního protokolu Jindřichu Forejtovi, který ve svém životopise tvrdil, že mu byl udělen titul JUDr. Jednoho dne v roce 2013 však vyšlo najevo, že sice navštěvoval Právnickou fakultu Univezity Karlovy, ale nedokončil ji. Když používal titul doktora práv, tak tedy lhal.

„V životopise, který tehdy podal Hradu, Forejt v kolonce vzdělání uvedl Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a Ludwig-Maximilians Universität v Mnichově. Jenže s těmi právy to bylo jinak, protože Forejt tam ze studií po několika semestrech odešel a německá univerzita taky neví nic o tom, že by tam nastoupil... Problém byl tehdy v tom, že Forejtova platová třída (bral asi 80 tisíc měsíčně, jak vyšlo později najevo) vyžaduje dokončené vysokoškolské vzdělání, pokud zaměstnavatel nedá výjimku, která může trvat čtyři roky,“ připomíná Jandourek.

Celý komentář najdete zde.

A pokud je to tedy tak, že pan Forejt v minulosti prokazatelně lhal, můžeme mu věřit v kauze pana Jiřího Bradyho? „Jak tedy můžeme věřit trojici Zeman, Ovčáček a Forejt po tom všem, co jsme viděli a slyšeli, cokoli? Chtělo by to skutečně silnou víru. A také silný žaludek,“ píše doslova komentátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…