Jaroslav Plesl rozdrtil umělce a pražskou kavárnu. Opět se jim vysmál ve svých novinách

27.10.2016 7:48

Svůj komentář k současné politické situaci přidal šéfredaktor MF Dnes. Zaměřil se na umělce, kteří dle něj opět vyrážejí do boje za lepší zítřky. „Klíči ještě nezvoní, zatím sepisují petice. Jakou barvu by mělo nové pražské jaro?“ ptal se.

Jaroslav Plesl rozdrtil umělce a pražskou kavárnu. Opět se jim vysmál ve svých novinách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl

„Asi se máme moc dobře. Ekonomice se daří, demokracie funguje, lidé bohatnou. Přesto někteří lidé cítí, že jejich život nestojí za nic. Oni za to však nemohou, může za to politika – a hlavně ON,“ zahajuje svůj text Plesl. Následně si všímá slov mladé herečky Moniky Timkové, která si před pár dny postěžovala na to, jak jí ničí život prezident Miloš Zeman. 

„Vždy zdravím, platím sociální a zdravotní, sprchuju se každý den (někdy i víc, než je třeba, uznávám), čistím si zuby, nikdy jsem neměla vši, nepiju kafe, snažím se jíst hodně zeleniny i ovoce, chodím na preventivní prohlídky, snažím se řešit své problémy s psychologem, je na mě docela spoleh, vždy v tramvaji pustím staršího sednout. Ale k čemu mi to je, když mé vlasti vládne absolutní ignorantskej alkoholik bez špetky dobrého vychování, a kazí tak mou vizi, že dobro vítězí nad zlem?“ měla napsat Timková na svůj facebookový profil. 

Podobnou frustraci podle Plesla necítí jen Timková, ale i mnoho jejích hereckých kolegů, kteří sepsali petici s názvem Nemůžeme mlčet!. „Text je adresován prezidentovi, premiérovi a předsedům obou parlamentních komor, kteří před pár dny konstatovali, že na oficiální české pozici vůči Číně se po návštěvě dalajlámy nic nemění. Pro české herce se však něco změnilo,“ podotýká Plesl s tím, že umělci uvádí, že svévolné jednání těchto ústavních činitelů poplivalo těžce obnovované demokratické tradice naší republiky i její svobodu a ohrozilo její mezinárodní respekt a spojenectví. Herci se též rozlítili, že nejsme kolonií Číny. 

„Zajímavé je, že neprotestovali, když před pár lety v Saúdské Arábii tehdejší ministr zahraničí ujišťoval o našem spojenectví představitele země, kde je běžné trestat kritiky režimu dlouholetým žalářem a mučením. Neprotestovali, protože tehdy na ‚demokratické tradice‘ plival milovaný kníže, nikoli ten ‚ignorantskej alkoholik‘,“ dodal Plesl.

„Největší společenské tragédie vznikají z ignorance. Proto lze jen doufat, že současná hysterie českých umělců nevyústí v něco podobného, jako byly ‚demokratické revoluce‘ od Egypta až po Ukrajinu. Žádnou rudou revoluci totiž v Česku nepotřebujeme. Pokud je situace tak vážná, jak říkají čeští herci, musí Miloš Zeman v příštích volbách zákonitě prohrát. Anebo ne. Ale i to je demokracie. I kdyby se všichni herci postavili na hlavu,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Katastrofa ČSSD: Zazněl odhad výsledku. A padají silné věty

20:37 Katastrofa ČSSD: Zazněl odhad výsledku. A padají silné věty

Advokát Pavel Němec si povšiml odhadů vedení sociální demokracie, jež se obává, že v evropských volb…