Je Nora Fridrichová stará? Hvězda ČT nadskočila. To jsou věty!

06.08.2020 7:12

Nejen Marek Wollner reagoval na slova kancléře Mynáře o pořadech a personálu ČT. Už se přidala i jeho kolegyně Nora Fridrichová. Za to, že o ní řekl, že je "starší paní" ho nazvala "hipsterem z Hradu" a připojila foto. Se svou troškou do mlýna se pak přidali Kalousek, Peszyński a Ivan Gabal a na kancléře pršely výrazy jako "děs", "ostuda" či "postbolševické hovado".

Je Nora Fridrichová stará? Hvězda ČT nadskočila. To jsou věty!
Foto: Facebookový profil Nory Fridrichové
Popisek: Reportérka Nora Fridrichová se šéfredaktorem reportážní publicistiky ČT Markem Wollnerem
reklama

Anketa

Podporujete zestátnění exekutorů dle návrhu SPD Tomia Okamury?

98%
2%
hlasovalo: 11214 lidí
V rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz, který se týkal České televize, se hradní kancléř Vratislav Mynář otíral o pořady 168 hodin a Reportéři ČT. Dramaturga Reportérů Marka Wollnera nazval "zapařencem" a "malým pánem napoleonským komplexem". A Nora Fridrichová je dle něho "ta starší paní, co moderuje pořad 168 hodin." Toto označení použil Mynář v rozhovoru vícekrát a dále tvrdil, že za ním Fridrichová "poslala pionýry" ze svého ideologického oddělení.

Podle něj by se z ČT měli poroučet i Jakub Železný a Světlana Witowská, protože Železného otec kandiduje na Znojemsku do Senátu a Witowská má přiznaný vztah s politikem. Zde Mynář použil příklad své manželky, která z ČT musela odejít kvůli vztahu s ním. Dále kritizoval Otázky Václava Moravce za výběr hostů, ČT nazval hlásnou troubou TOP 09 a nenechal nit suchou ani na jejím hospodaření.

Marek Wollner se už ozval na Facebooku, že by chtěl "mít postavu a inteligenci jako Vratislav Mynář", což doprovodil fotografií, na které se nad Mynářem tyčí Miloš Zeman a ze slova "zapařenec" si dělal legraci i radní ČT Šarapatka.

Nora Fridrichová reagovala na zmínky o svém věku včera na Twitteru. "Kancléř Vráťa vrací úder. Tento obrozený hipster z Hradu nemá radost z našich reportáží a útočí dle estetiky současného hradního protokolu - jsem stará!" okomentovala narážky na svůj věk (42 let -pozn.red.).

"Jdu se střelit do hlavy, ale vy! Buďte jako Vráťa, Vráťa Forever Young!" přehrávala a doprovodila příspěvek fotografií Vratislava Mynáře v Lánech "v civilu". Doplňme, že Zemanovu kancléři je 53 let.

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19397 lidí

Nebyla sama, kdo měl k Mynářovi poznámky. Přidal se i šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. "Znal jsem osobně všechny kancléře prezidenta republiky od r. 1990. Osobnosti, ke kterým jsem vzhlížel: K. Schwarzenberg, I. Medek, L. Dobrovský. Korektní úředníci s noblesou: I. Mathé, J. Weigl. A teď je tam tohle individuum... Symbol úpadku nejvyššího úřadu v zemi. Děs a ostuda," chválil opoziční politik svého stranického kolegu a odsuzoval současného kancléře.

Dále se přidal proevropský aktivista Peszyński. "Chtěl jsem říct: Serte na něj, ale to by nebylo správně. Starejte se o něj, o to, co dělá. Děláte to dobře. Jsme vám vděční. A tak říkám: Serte na jeho urážky.  Tohle arogantní zlodějské postbolševické hovado špatně skončí. On si myslí, že může být na topíku pořád, ale spadne," mínil.

A do třetice se přidal bývalý poslanec KDU-ČSL, zakladatel Občanského fóra Ivan Gabal, který měl pár otázek: "Jak tento člověk může v KPR (Kancelář prezidenta republiky - pozn.red.) bezpečnostně fungovat? Co tomu říkají bezpečnostní složky KPR, a co tomu říká NBU?"

"Nejen nemá prověrku, ale podezření na finanční podvody apod. jsou veřejně propírána. Poškozuje stát, i v očích spojenců, mezinárodně. Je to jeden z důvodů izolace Hradu," tvrdil Ivan Gabal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

16:45 Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

Publicista Petr Brandtner se ve svém komentáři zaměřil na pořad Reportéři ČT a na reportáž s názvem …