Je třeba znát víc než excelové tabulky pro vědecké granty! Antropolog ukázal situace, v nichž by prý Drahoš jako prezident neobstál

16.01.2018 21:52

Kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš všude, kudy chodí, uvádí, že mezi jeho přednosti se řadí především slušnost a důstojnost. Jeho slova ale zpochybnil antropolog Libor Šimek, který si myslí, že nemá ani smysl pro humor a bonmoty, kterými se snaží dohnat Miloše Zemana, raději ani nepočítá. „Někteří vědci by rádi lidi představili jako racionální bytosti, které postrádají emoční zápal. Jsou však kotlíky emocí, což pan profesor dokazuje sám na sobě na každém kroku,“ uvedl Šimek ve svém komentáři pro Lidovky.cz.

Je třeba znát víc než excelové tabulky pro vědecké granty! Antropolog ukázal situace, v nichž by prý Drahoš jako prezident neobstál
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jiří Drahoš oslavuje
reklama

To, jak se Jiří Drahoš snaží sám sebe prezentovat v tom nejlepším světle, mu podle Šimka kazí skutečnost, že projevuje příliš mnoho pasivně agresivních výrazů. „Jako člověk s psychologickým tréninkem mohu v jeho komunikaci zachytit mnoho pasivně agresivních výrazů, dokonce i humpoláckých, které si s Milošem Zemanem nezadají,“ upřesnil v komentáři na serveru Lidovky.cz svůj postřeh antropolog. Podle něj ani to, že Drahoš vyzývá Zemana, aby slezl z Hradu, zrovna nepůsobí jako slušné chování.

Současný prezident Zeman podporoval některé ruské aktivity, ale zároveň i Donalda Trumpa, podle Šimka by v takové roli Jiří Drahoš jen těžko obstál. „Bylo by opravdu zajímavé vidět pana profesora při jednání s vrcholnými představiteli ruského medvěda. Zeman s nimi jednat umí, něco také vydrží. Něco umí vypít. A to u Rusů musíte,“ vtipkoval Šimek a dodal, že něco takového by svým plochým humorem a s přístupem technokratického vědce Drahoš nezvládl.

Podle Šimka Drahoš možná žije v trochu jiném světě a neví, že svět se neřídí podle byrokratů, ale ovládají jej. „Nevím, zda pan Drahoš ví, že rozdmýchávat konflikt je někdy nejlepší cesta,“ zamyslel se. Je prý třeba vědět více než excelové tabulky pro vědecké granty. „Svět se neřídí podle Akademie věd, má vlastní zákony, které by vědec měl znát – zákony divočiny,“ řekl a dodal, že lidé nejsou bytosti rozumu, ale kotlíky emocí, což pan profesor dokazuje sám na sobě na každém kroku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohnivé peklo v Bohumíně: Skrytá příčina. Hrozí další katastrofy

19:01 Ohnivé peklo v Bohumíně: Skrytá příčina. Hrozí další katastrofy

Vždyť jde o život! Odborník na družstevnictví a státní správu Ivan Přikryl se kvůli hořícímu panelov…