Jen čtvrtina Čechů si myslí, že u nás funguje demokracie

14.05.2013 15:02 | Zprávy

Společnost STEM dnes zveřejnila zprávu o názorech občanů na fungování demokracie u nás. Spokojená se stavem demokracie je asi čtvrtina lidí. To, že politické strany jsou zárukou demokracie, si myslí třetina obyvatel Česka. Nespokojenost s fungováním politických stran i demokracie tak trvá.

Jen čtvrtina Čechů si myslí, že u nás funguje demokracie
Foto: Petr Kupka
Popisek: Na mítink dorazilo jen několik málo občanů

S fungováním demokracie je spokojena pouze čtvrtina lidí, a to, že současné politické strany jsou zárukou demokratické politiky, u nás platí pouze podle třetiny obyvatel Česka. STEM uvádí, že v obou otázkách patří současné podíly kladných odpovědí k historicky nejnižším. Nejspokojenější jsou stoupenci pravicových stran, dále jsou relativně spokojenější lidé s lepším materiálním zajištěním a vyšším vzděláním.

Celý průzkum STEM ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za to jste mohli mít tři týdny dovolené.“ Ševčíkovo drsné VIDEO o penězích pro Ukrajince

14:58 „Za to jste mohli mít tři týdny dovolené.“ Ševčíkovo drsné VIDEO o penězích pro Ukrajince

Miroslav Ševčík i na dovolené řešil politiku. Vrátil se ke svému prohlášení z rozhovoru pro Parlamen…