Jiří Pehe spekuluje: Pokud by Zeman náhodou umřel...

11.11.2018 17:14

Politolog Jiří Pehe se vrátil k úmrtí lékaře prezidenta Miloše Zemana Petra Halaty v Číně. Prezidentská kancelář si vysloužila několik výtek, že se o osud lékaře mohla více zajímat. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček kritiku okamžitě odmítl a obvinil média, že úmrtí lékaře využila k dalšímu útoku na prezidenta. Pehe kontroval, že se příště může stát, že delegace zapomene v Číně samotného prezidenta.

Jiří Pehe spekuluje: Pokud by Zeman náhodou umřel...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pehe
reklama

Při poslední cestě prezidenta Miloše Zemana do Číny bohužel skonal jeden z jeho lékařů, Petr Halata. Před odletem domů sice ještě odevzdal pas, ale už se nedostavil na letiště a delegace nakonec odletěla bez něj. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zdůrazňoval, že se delegace zajímala o to, proč lékař nedorazil na letiště, a odmítl spekulace o tom, že by nevěnovala pozornost tomu, že někdo chybí.

Anketa

Chcete společnou armádu EU, po které volá Emmanuel Macron?

6%
94%
hlasovalo: 19522 lidí

Jde o další z nekonečné řady spekulací o zdraví prezidenta republiky. V době prezidentské volby se pro změnu vyrojily spekulace o tom, že Zeman trpí rakovinou a zbývají mu jen poslední měsíce života. Tuto informaci skrze sociální sítě šířil radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík, který byl zvolen za hnutí Žít Brno. Bartík poté, co na něj Zeman podal žalobu, od výroku ustoupil.

Politolog Jiří Pehe přesto napsal, že se jednou taky může stát, že delegace zapomene v Číně samotného Zemana. „Pokud by pan prezident během své příští návštěvy Číny náhodou umřel ve svém hotelovém pokoji, je docela možné, že prezidentský speciál i s celou delegací odletí bez něj a Hrad oznámí jeho úmrtí až za čtyři dny,“ napsal Pehe na Twitteru.

 

 

Svým příspěvkem rozpoutal diskusi. Dočetl se o sobě mimo jiné, že je důkazem toho, „kam až dokážou klesnout čeští liberálové“. Další Pehemu doporučili, že by se měl léčit.

Většina diskutujících však dala politologovi za pravdu. Lidé uvažovali, zda by Zeman v Česku vůbec někomu chyběl a jestli by Hradu vlastně nestačilo pouštět záznamy z TV Barrandov, kde Miloš Zeman proseděl hodiny a hodiny. Pro hradní suitu prý bude výhodnější, když udrží prezidenta ve funkci až do konce období za každou cenu.

Fotogalerie: - Halíkova bohoslužba

Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...
Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...
Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...
Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...
Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...
Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...

Celou diskusi uzavřela paní Marcela Moravcová, která poznamenala, že až jednou zemře pan Pehe, „neštěkne po něm ani pes“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …