Jít do války s EU? Klaus ml. včera u Soukupa dvakrát šokoval. Vládě navrhne radikální krok. A pak řekl něco, z čeho v Bruselu mají hrůzu

3. 4. 2020 7:52

Do pořadu Jaromír Soukup LIVE přijal pozvání předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší, hovořil o aktuální situaci ohledně koronaviru v České republice. Varoval vládu před negativními dopady na ekonomiku a varoval před koncem mnoha firem a živnostníků. Doporučil přistoupit k opatřením po vzoru britského premiéra Borise Johnsona. A v neposlední řadě se ostře pustil do pasivity Evropské unie.

Jít do války s EU? Klaus ml. včera u Soukupa dvakrát šokoval. Vládě navrhne radikální krok. A pak řekl něco, z čeho v Bruselu mají hrůzu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího
reklama

V úvodu se ředitel televize a moderátor pořadu Jaromír Soukup zeptal Klause juniora, jaký má názor na opatření vlády proti koronaviru. „Vláda na zdravotní riziko reagovala relativně brzy,“ uvedl stručně.

Anketa

Podporujete Jana Hamáčka? (Hlasování od 2.4.2020)

38%
62%
hlasovalo: 17732 lidí

Horší podle něj budou negativní ekonomické dopady, které to bude mít. „Hrozí u nás ekonomický koronavirus, chováme se jako Itálie a Španělsko. Firmy už umírají!“ zdůraznil předseda Trikolóry. Přesvědčil se o tom na vlastní kůži, když navštívil krachující květinářství, realitní kanceláře a mnoho dalších.

„Jestli vláda nezačne okamžitě jednat, hrozí nedozírné škody,“ bil na poplach dál Klaus mladší, který si prý nechal do češtiny přeložit opatření z pera britského premiéra Borise Johnsona, které hodlá předložit Sněmovně.

„Johnsonova opatření jsou daleko konkrétnější a plošnější. Tady není čas vybírat nějaké komise, ale zachránit lidi, co pro naši republiku pracovali,“ zlobil se předseda hnutí Trikolóra a pdodotkl, že je třeba vyplatit stovky miliard těm, kteří platili daně, chodili do práce a dosud živili náš stát.

Zkritizoval personálně změny v ústředním krizovém štábu. „Zaznamenal jsem, že do krizového štábu už se sáčkuje jeden politik za druhým, to znamená, že epidemická krize polevuje,“ soudí Klaus mladší, podle kterého by se politici spíše stahovali, pokud by naopak cítili, že je „průšvih“.

Zřejmě oni stejně jako on prý cítí, že to nejhorší je snad za námi. „Sleduji data Ministerstva zdravotnictví, křivka nárůstu infikovaných se začíná zpomalovat. Cestou katastrofy, jako je v USA, Itálii a Španělsku, to nepůjde,“ poukázal na to, že zdravotní ohrožení slábne.

Fotogalerie: - Dezinfekce náplavky

Dezinfekce náplavky u Vltavy prostředkem s aktivní...
Heslo před Kramářovou vilou, sídlem premiéra
Dezinfekce náplavky u Vltavy prostředkem s aktivní...
Dezinfekce náplavky u Vltavy prostředkem s aktivní...
Dezinfekce náplavky u Vltavy prostředkem s aktivní...
Dezinfekce náplavky u Vltavy prostředkem s aktivní...

Následně velmi pochválil, jak k situaci přistoupila občanská společnost. „Češi se chovají velmi zodpovědně. Celá republika začala jako jeden muž nosit roušky a chovat se opatrně,“ zmínil s potěšením, co pomohlo tomu, že je v Česku situace lepší než v jiných zemích.

Nemyslí si, že by se měl posouvat nouzový stav: „Lidé se začali chovat seriózně, musejí chodit do práce, jinak umřeme hlady!“ konstatoval předseda.

Na stole je prodloužení nouzového stavu o 30 dnů do 11. května, změnu musí ještě schválit dolní komora v příštím týdnu. „Nechápu, že Poslanecká sněmovna nezasedá, není důvod, aby se poslanci někde váleli,“ rozmáchl Klaus mladší nechápavě rukama.

V tom, že nyní rodiče převzali úlohu učitelů a děti doma sami vzdělávají, nevidí problém. Překážkou není podle něj ani nedostatek techniky či počítačů. „Problém jsou rodiny, které se dětem nevěnují, není to o bohatství,“ myslí si Klaus mladší, který věří, že i kantoři v době krize poleví a nebudou děti drakonicky zkoušet hned, jak se vrátí do školních lavic.

Anketa

Vláda dá živnostníkům příspěvek 25 000 Kč. Je to moc, nebo málo?

63%
17%
20%
hlasovalo: 20132 lidí

„Musíme pomoct živnostníkům a firmám, aby nezkrachovali. Ne řešit, jestli se děti naučí hady a plazy o měsíc déle, to republika nespadne,“ usměrnil Soukupa v tom, co jsou nyní hlavní priority, které by měli řešit.

Řešit by se podle Klause mladšího měl nyní jednoznačně i vztah Evropské unie a České republiky. Připomněl, že dnes nás odsoudil evropský soud za to, že neplníme migrační kvóty.

„Nastal čas říct, jestli Evropská unie má mít nadvládu nad naší zemí, nebo nemá. Z hlediska této krize bylo vidět, že nám nepomohla naprosto v ničem!“ kritizoval Klaus mladší EU, kterou označil za „umělý konstrukt“.

„Je také čas říci, ať vláda okamžitě odsune všechny evropské směrnice z pořadu Parlamentu. My to navrhneme,“ oznámil předseda hnutí Trikolóra.

Fotogalerie: - Připravenost k převzetí seniorů

Nezbytné měření teploty před vstupem na tiskovou k...
Tisková konference připravenosti Nemocnice Na Fran...
Tisková konference připravenosti Nemocnice Na Fran...
Připravenost Nemocnice Na Františku k převzetí sen...
Dezinfekce rukou před vstupem na tiskovou konferen...
Nezbytné měření teploty před vstupem na tiskovou k...

„Drtivá většina občanů, takoví ti globalisté a milovníci Unie, jsou zalezlí, protože sami teď cítí, jaká je situace,“ kritizoval dál pasivitu Evropské unie.„Leyenová a spol. nám prostě nemají vládnout,“ pustil se do předsedkyně Evropské komise.

Soukup se na to konto zajímal, co tedy má Klaus mladší přesně v plánu udělat. „Chceme vypovědět Lisabonskou smlouvu,“ zkonkretizoval na závěr Václav Klaus mladší záměr svého hnutí.

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jednou to v ČT pořádně pročistím, plánuje Pavel Novotný. Podpořil Marka Wollnera, ten už něco chystá

18:30 Jednou to v ČT pořádně pročistím, plánuje Pavel Novotný. Podpořil Marka Wollnera, ten už něco chystá

Až bude předsedou vlády Pavel Novotný (ODS), zavládnou v České televizi zcela jiné pořádky. Vyplývá …