Jízda končí, Piráti, vystupovat. Toto přirovnání se Bartošovi a spol. líbit nebude

19.10.2019 7:12

Komentátor Petr Holec se rozepsal o rezignaci šéfky pražských zastupitelů z Pirátské strany Michaely Krausové. Ta skončila ve funkci kvůli tomu, že se scházela s manažerem reklamní firmy JCDecaux Tomášem Tenzerem. Komentář přinesl server Info.cz.

Jízda končí, Piráti, vystupovat. Toto přirovnání se Bartošovi a spol. líbit nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Krausová

Podle Holce přišli Piráti kvůli kauze kolem Michaely Krausové o panictví. A to právě kvůli tomu, že se šéfka pražských zastupitelů scházela s manažerem reklamní firmy Tenzerem, jenž je souzen za korupci a manipulaci s veřejnými zakázkami. „Moc korumpuje, vědí dobře ve všech politických stranách, které se kdy ‚ušpinily‘ mocí. Pirátům se tohle prokletí dlouho vyhýbalo, protože je skoro nikdo nikdy nevolil,“ poznamenal k tomu Holec.

Anketa

Je ,,nenávist na internetu" tak velké nebezpečí, jak popisují Pavel Rychetský a Anna Šabatová?

16%
84%
hlasovalo: 17367 lidí

A rýpl si do Pirátů, že ti posílají skoro všechny své politické konkurenty do tepláků právě za to, co se nyní stalo jejich šéfce Krausové. „Ne že by sama Krausová, mimochodem přítelkyně poslance Michálka, s nímž řídí Prahu za pirátského primátora Zdeňka Hřiba, byla podezřelá z klasické korupce; jde o to, že své schůzky s Tenzerem ‚zapomněla‘ zapsat na pirátský web, kde mají všichni Piráti v rámci džihádu za transparentnost povinně zaznamenávat podobná setkání,“ dodal Holec ve svém komentáři pro server Info.cz.

Piráti se dle jeho slov nyní hájí, že nešlo o lobbing a že Tenzer Krausové vyprávěl o korupci. „A zvlášť, když Tenzer za Piráty loni kandidoval v pražské Vinoři a strana – jestli je to v případě Pirátů správné slovo – dostala od dcery společnosti JCDecaux slevu na reklamu ve volební kampani 60 až 75 procent. Podobným dárkům se obvykle říká skrytý sponzoring,“ dodal Holec.

„Kauza Krausové je naoko pouhá politická epizoda, nad níž by v normálních politických stranách mávli rukou. Jenže u Pirátů je všechno jinak. Právě posedlost transparentností a ‚sektářské“ vnitřní fungování je jejich náboženstvím, na němž staví svůj mýtus a úspěch. Navíc díky téhle kauze, nesoucí všechny rysy gerilové vendety, ochutnali vlastní medicínu, kterou tak rádi zásobují politickou konkurenci,“ míní Holec.

„Ano, nic netrvá věčně, platí i v politice. Od posledních sněmovních voleb si Piráti užívali bezstarostnou jízdu a pouze tyli ze zručně pěstěného mýtu vlastní nevinnosti. Ta ale s Krausovou končí a i Piráti jsou odteď normální politici s normálními průšvihy,“ uzavřel Holec se slovy, že onen oblouk připomíná někdejší Věci veřejné. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…