Joe Biden opět terčem posměchu. Mezinárodního

14.06.2021 21:33

Joe Biden se opět přeřekl. Stalo se tak po několikáté, nyní ovšem zaměnil Sýrii za Libyi a to hned třikrát za sebou během minuty a půl. „Myslím, že když bombardujete tolik zemí najednou, je těžké mít stále přehled,“ okomentovala prezidentův projev libanonská geopolitická komentátorka Sarah Abdallahová. „Potřebuji, aby média přišla, přeložila a řekla nám, co prezident Joe Biden skutečně říká,“ napsal jiný uživatel v diskusi.

Joe Biden opět terčem posměchu. Mezinárodního
Foto: repro Youtube
Popisek: Joe Biden

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
84%
hlasovalo: 16007 lidí

Americkému prezidentu Joeu Bidenovi se nevyhýbají přeřeky ani v současnosti. Biden se během nedělní tiskové konference na summitu G-7 zmýlil a při diskusi o humanitární pomoci zemím zmítaným občanskou válkou zaměnil slova Libye a Sýrie, a to ne jednou, ale hned třikrát.

Prezident náchylný k těmto přeřekům a trapasům hovořil o možné spolupráci s Ruskem při poskytování „životně důležité pomoci libyjskému obyvatelstvu, které má skutečné potíže“.

Poté prohlásil, že Rusko si svou intervencí v Sýrii ukouslo větší sousto než dokáže rozkousat, ale pak k tomu přidal opět Libyi. „Nastolení pořádku v regionu nelze dost dobře dělat bez zajištění základních ekonomických potřeb lidí,“ řekl Biden. „Takže doufám, že se nám podaří najít řešení, při kterém bychom mohli zachránit životy lidí například v Libyi,“ dodal.

 

 

Bidenovi asistenti později tento zjevný přehmat smetli ze stolu s tím, že Biden chtěl říci Sýrie, když řekl Libye. Prezident se však na sociálních sítích stal terčem posměchu.

„Potřebuji, aby média přišla, přeložila a řekla nám, co prezident Joe Biden skutečně říká,“ napsal jeden uživatel twitteru. „Obzvlášť o Rusku, Libyi a Sýrii,“ dodal.

 

 

„Myslím, že když bombardujete tolik zemí najednou, je těžké mít stále přehled,“ napsala libanonská geopolitická komentátorka Sarah Abdallahová.

 

 

Kromě toho, že si Biden spletl názvy dvou různých zemí, a to několikrát za sebou, tak též kvalita jeho projevu nebyla nejvyšší. I toho si všiml jeden diskutující. „A to levice kritizovala Trumpa za to, že byl ubohý řečník,“ pověděl.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží

12:47 Jak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží

Senátorku Miroslavu Němcovou v poslední době pobouřilo video ministryně práce a sociálních věcí Jany…