Jsme pro svobodu projevu, řekl Macron po zatčení Durova. A hned „dostal přes ústa“

27.08.2024 11:21 | Monitoring

Po zatčení Pavla Durova v Paříži na základě francouzského zatykače prezident Emmanuel Macron ujistil veřejnost, že Francie zůstává oddaná svobodě projevu. Zdůraznil, že zatčení bylo součástí probíhajícího soudního vyšetřování a není politickým rozhodnutím. Zakladatel společnosti Rumble, Chris Pavlovski, francouzského prezidenta obvinil ze lži.

Jsme pro svobodu projevu, řekl Macron po zatčení Durova. A hned „dostal přes ústa“
Foto: Repro Youtube
Popisek: Francouzský prezident, Emmanuel Macron

V sobotu večer byl na letišti Bourget v Paříži zatčen Pavel Durov, miliardář ruského původu a zakladatel platformy Telegram. Zatčení se uskutečnilo na základě francouzského zatykače, který tvrdí, že Durov nedostatečně brání zločincům v používání jeho platformy. Telegram uvedl, že dodržuje legislativu EU.

Zatčení vyvolalo kritiku na sociálních sítích, kde někteří tvrdí, že Durov je obětí západních vládních represí. Americký moderátor Tucker Carlson a podnikatel Elon Musk, vyjádřili obavy z narůstajícího vlivu vlád na svobodu slova. Zakladatel platformy Rumble, která si získala popularitu jako alternativa k jiným videoplatformám díky svému zaměření na svobodu projevu a menší cenzuru obsahu, raději opustil Evropu.

K zatčení Durova se v pondělí v odpoledních hodinách vyjádřil i francouzský prezident Emmanuel Macron ve snaze uklidnit veřejnost a zamezit spekulacím.

„Po zatčení Pavla Durova jsem se setkal s nepravdivými informacemi o Francii. Francie je hluboce oddána svobodě projevu a komunikace, inovacím a podnikatelskému duchu. Tak tomu bude i nadále,“ ujistil Macron veřejnost.

Francouzský prezident uvedl, že v právním státě jsou svobody chráněny v rámci zákona, jak na sociálních sítích, tak v reálném životě, s cílem chránit občany a respektovat jejich základní práva. „Je na soudní moci, aby v plné nezávislosti vymáhala dodržování zákonů,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Kratochvílová

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

S kým bysme měli vést válku?

Když se tak připravujeme na válku a chcete posílit rozpočet na obranu, proti komu myslíte, že bude válka vedena? Rusko proti všem? Ač je podle mě Putin šílenec, podle mě vzhledem k tomu, že jaké má problémy na Ukrajině, nemyslím, že by útočil na někoho dalšího, navíc třeba my. Jsme přeci v NATO, a t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Oni hájí svobodu projevu, o tom není sporu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 27.08.2024 12:37:56
ale v rámci liberálně demokratických dogmat, ostatní mají utrum. Proto mají bezbřehou svobodu projevu člověci (slovo "lidé" jim nepřísluší) jako Novotný, Foltýn, Šimíček, Němcová, Pekarová a nemají ji vzdělaní lidé jako pan Kobza, Radim Fiala, Jan Hrnčíř, pan Foldyna a další. Teď ředitel ČT Souček vyhodil šéfa sekretariátu Igora Němce, že se účastnil setkání v Příčovech, kdyby lezl za Fialou v polobotkách na Ještěd, dostal by pochvalu a prémie k tomu. Nikdo neprokázal, že v Příčovech je jakási "ruská skupina", jsou to prostě lidé, mající jiný úhel pohledu na další cestu naší země, rozpornou s natvrdlými dogmatiky typu Fialy a Rakušana a ve Francii to není lepší. Souček ale nenavrhne, že ti, co vidí svět jinak jim ten ČT "hnus kanál" nemusí platit, PECUNIA NON OLET, Sóčku co? Ať Macron nechá svou "starou" přes noc pod Eiffelovkou, uvidíme, co tam ráno nalezne, ale psát, psát o násilí afrických přivandrovalců se nesmí i když je svoboda slova. Tato doba je odpadem dějin a její stokou, žít za Štrougalových vlád byl balzám proti tomuto bordelu!

|  12 |  0

Další články z rubriky

Soudy a vyvlastňování, jde o čas a o miliardy. Přitom o problému s firmou DIAMO se ví už 30 let

11:50 Soudy a vyvlastňování, jde o čas a o miliardy. Přitom o problému s firmou DIAMO se ví už 30 let

Obrovská halda v Heřmanicích prohořívá už třicet let a nebezpečně se přibližuje k nedaleko uskladněn…