K Jílkové přijde Hašek. Řeč bude o kvalitě potravin

23.05.2013 13:06

Obchodníky i výrobce stále provázejí skandály kolem nekvalitních, zkažených nebo dokonce nebezpečných potravin. A nejsou to jen potraviny z dovozu. Ceny jsou stále vyšší, ale kvalita nižší. Právě to bude hlavním tématem dnešního pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou.

K Jílkové přijde Hašek. Řeč bude o kvalitě potravin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Hosty pořadu budou stínový ministr zemědělství ČSSD Michal Hašek, zástupce ze Svazu obchodu a cestovního ruchu Petr Baudyš, ředitel největší výrobny uzenin v ČR Jan Hanuš, kuchařka Zdena Spurná, veterinář Jan Váňa a Jindřich Fialka z Ministerstva zemědělství.

Ministr zemědělství Petr Bendl vyhlásil nekvalitním potravinám válku a slibuje jejich zlepšení. K tomu by měla dopomoci novela zákona o potravinách, kterou ministerstvo připravilo. Stěžejní změnou je navýšení pokut za prohřešky, a to až na 10 milionů korun. Pomůže to?

Jakékoli změny v označování potravin ale znamenají zvýšené náklady, a to se může promítnout do cen. Diskutabilní jsou i vysoké pokuty. Ty totiž mohou být pro některé drobné výrobce i prodejce likvidační.Jsou tedy navrhované změny nutné a povedou ke zkvalitnění potravin, nebo jen zbytečně navýší jejich ceny? Na to se hosté pokusí odpovědět.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…