Kalousek poblil Kuberu. A schytal to už i od Gazdíka

15.11.2018 7:00

Komu se nelíbí nový předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera? Kromě redaktorů Českého rozhlasu a Respektu je to předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. I on předhazuje Kuberovi jeho výroky o harašení. A ptá se Starostů: „Když se profilujete jako proevropská síla, proč jste podpořili protievropského předsedu Senátu Kuberu proti osobnosti evropského formátu Václavu Hamplovi?“ Svou nelibost vyjádřil jako obyčejně na Twitteru a schytal kritiku, že nyní není na pravici čas kopat okolo sebe.

Kalousek poblil Kuberu. A schytal to už i od Gazdíka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Jaroslav Kubera
reklama

Pro Jaroslava Kuberu bylo ve druhém kole volby odevzdáno 46 hlasů, pro Václava Hampla 24. Po prvním kole získal Kubera 35 hlasů, a čekalo se, že ve druhém bude posilovat spíše jeho protikandidát.

Anketa

Co soudíte o Miroslavu Kalouskovi?

hlasovalo: 43831 lidí

Hampl získal v prvním kole 22 hlasů, třetí z favoritů, Jan Horník z klubu Starostové a nezávislí, 18. Kubera se tak stal předsedou Senátu.

„Seznamte se. Ing. Jaroslav Kubera, předseda Senátu PČR, druhý nejvyšší ústavní činitel naší vlasti. Zvolen hlasy senátorů ODS a STAN,“ započal Kalousek svou kritiku nově zvoleného předsedy horní komory parlamentu.

Přidal obrázek, na kterém je úryvek z Kuberova předvolebního rozhovoru: „Drží, mají to rády. Vždycky začnu tím, že je jemně pohladím a zeptám se, jestli nejsou jako ty blbé Američanky. A nejsou! Akorát jsem už u sedmnáctek a bojím se, aby to nešlo dál“.

Pro kontext, z rozhovoru je zcela jasně vidět, že Kubera žertuje.

Celý rozhovor ZDE

 

Kalousek ještě doplnil, odkud výrok pochází. „Pokud byste hledali zdroj, je to v rozhovoru JK v Týdnu 10. září ‚Haraším, tedy jsem‘. Rozhovor je na stránkách ODS dodnes. Zřejmě se s textem identifikují...“

 

Na Kalouskova slova se ozvala Alexandra Udženija z ODS: „Někteří zhrzení politici očividně nedokážou překročit vlastní ego. Místo gratulace kolegovi z ODS ke zvolení, tak jedovatý plivanec. Pan Kalousek nám udílí lekci z nonšalance. Tak ‚pěkně děkujeme‘,“ vzkazuje.

 

„Již jsem gratuloval, pokud jste to přehlédla. A popřál mnoho úspěchů. Nelze ale přehlédnout ani neakceptovatelné výroky. Vy je máte na svých stránkách. Ztotožňujete se s nimi? Asi ano, když je máte na stránkách. Tak to je pak těžké...“ brání se Kalousek.

 

Anketa

Má premiér Andrej Babiš po slovech svého syna vaši lidskou důvěru?

89%
11%
hlasovalo: 38931 lidí

„Teď jste mě teda otrávil,“ píše Kalouskovi Vratislav Batala. „Mám Vás jako politika v oblibě, ale tyhle útoky mezi sebou, v té lepší části politického spektra, nejsou k ničemu. Tím jenom nahráváte těm blbům z druhé strany. Myslel jsem, že tohle chápete. Fakt jste mě zklamal“. A Matouš Fišer dodává: „Nemohli byste se, prosím, přestat hádat a začít spolupracovat? S ohledem na současnou situaci by to bylo určitě nejlepší“.

 

Kalouskovi to nedalo a ptal se Starostů a nezávislých: „Nejsem lídr. Přesto bych se rád zeptal lídrů, kteří odpovědnost nesou, Petra Gazdíka a Víta Rakušana. Když se profilujete jako proevropská síla, proč jste podpořili protievropského předsedu Senátu Kuberu proti osobnosti evropského formátu Václavu Hamplovi? Děkuji za odpověď“.

 

 

A Petr Gazdík mu na to odpověděl: „Milý Mirku, jistě víš, že v klubu STAN jsou i senátoři za TOP 09 (jindy to připomínáš). A mrzí mě, že do tohoto klubu vrážíš klín. Určitě víš, že ctili dohodu podpořit kandidáta některého z nejsilnějších klubů – přesto měli volné hlasování. Kdo dohodu porušil, byli lidovci“.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…