Kalousku, tebe se nikdo na nic neptal, setřel ministra Klausův tajemník

31.08.2012 20:00

Prezident Václav Klaus ve svém dopise lídrům koalice požádal předáky koaličních stran, aby se zaručili, že církevní restituce neprolomí datum 25. února 1948. Ministr financí Miroslav Kalousek ale Klause odbyl s tím, že je to nesmysl a že je lépe tuto výzvu zcela ignorovat. Prezidentův tajemník Ladislav Jakl mu ale vzkázal, že jeho prezident o nic neprosí.

Kalousku, tebe se nikdo na nic neptal, setřel ministra Klausův tajemník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek s Ladislavem Jaklem

Klaus poslal dopis premiérovi a předsedovi ODS Petru Nečasovi, prvnímu vicepremiérovi vlády a předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi a vicepremiérce a předsedkyni Lidem Karolíně Peake.

Ujištění je zásadní pro podpis

Klaus napsal, že ho znepokojují obavy řady občanů i právních odborníků z možného prolomení restituční hranice 25. února 1948 zákonem o církevních restitucích, a proto se na ně obrátil se žádostí o jejich osobní garanci toho, že přijetí zákona nebude v žádném případě znamenat nebezpečný precedens prolomení této restituční hranice. „Vaše ujištění považuji pro sebe za zásadní pro eventuální podpis zmíněného zákona,“ napsal prezident.

Podle ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09 je však Klausova podmínka „nesmyslná a neústavní“ a on by ji zcela ignoroval. „To je nepřípadná novelizace ústavy. Nechci mluvit za našeho předsedu (Karla Schwarzenberga), ale já bych na něco takového nereagoval,“ řekl ve čtvrtek Právu Kalousek.

ParlamentníListy.cz požádaly Klausova tajemníka Ladislava Jakla o reakci na to, že Kalousek Klausovu žádost o garanci označil za nesmyslnou. „Po panu Kalouskovi nikdo žádnou garanci nechce,“ reagoval stručně šéf Politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

14:12 „To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

Do zahraničí odtéká až 500 miliard korun, varovala v interview s Pavlem Štruncem ekonomka Ilona Švih…