Kolář otráven Rusy? Karolina Stonjeková je otrávená ze starosty. A vytáhla i hodně špinavé prádlo z doby, kdy ODS vládl Topolánek

28.04.2020 16:40

Komentátorka Karolina Stonjeková se v rozhovoru v XTV.cz s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým vyjádřila k údajnému ohrožení starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09). Informaci týdeníku Respekt, podle kterého do Prahy dorazil před třemi týdny pracovník ruských tajných služeb vybavený jedem ricin, glosovala, že jsme si „mohli celou tuhle kauzu úplně krásně ušetřit“. Koláře za odstranění sochy maršála Koněva nešetřila. „Kdejaký čičmunda na komunální úrovni se snaží dělat zahraniční politiku,“ kritizovala jej. Nevynechala ani bývalého předsedu vlády Mirka Topolánka či řeporyjského starostu Pavla Novotného (ODS).

Kolář otráven Rusy? Karolina Stonjeková je otrávená ze starosty. A vytáhla i hodně špinavé prádlo z doby, kdy ODS vládl Topolánek
Foto: Repro XTV
Popisek: Komentátorka Karolína Stonjeková v Podtrženo sečteno

Anketa

Pokud jde o koronavirus: Myslíte, že to nejhorší je už za námi?

14%
86%
hlasovalo: 10707 lidí
Stonjeková v úvodu promluvila k poslední dobou silné kritice prezidenta Miloše Zemana na sociálních sítích, která často pochází od mnohých politiků. Kritika se na prezidenta snášela za jeho výroky o uzavření hranic na rok nebo po Zemanově vyjádření se ke kauze sochy Koněva. Náladě též nepřidaly ani mnohé excesy lidí ze Zemanova okolí, reakce vzedmula zejména zabijačka u hradního kancléře Vratislava Mynáře.

„Došla mi slova. Rodná valašská, malebná ostravská i trefná pražská. Ale prodýchat to nejde. Miloši, pohrdáš lidmi a vytíráš si s nimi pr*el. Nikdy jsi nebyl demokrat, jsi jen ubožák a srá*,“ padlo k prezidentovi od bývalého ministerského předsedy Mirka Topolánka.

„Ty seš drzej, dědku, že ti není hanba,“ kritizoval Zemana na twitteru řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Jeho tweet odkazoval na kritiku Zemana vůči starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi. Zeman řekl, že Koláře už před dvěma lety odepsal jako neschopného starostu.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Ne že bych poslední dobou úplně hýřila nadšením z některých výroků Miloše Zemana, ať už to bylo zastávání se zabijačky u pana Mynáře, anebo obhajování dlouhého zavření našich hranic, na druhou stranu zrovna kritika od těchto pánů je také ne úplně šťastná. Upřímně řečeno, když Topolánek ve svém postu napsal, že Miloš Zeman pohrdá lidmi, tak já jsem byla – už nejsem – dlouho členem ODS ještě v době, kdy byl předsedou právě pan Topolánek. A nezažila jsem člověka, který by více pohrdal rozhodnutím své strany, svojí členkou základnou, tou stranou jako takovou. Pan Topolánek byl dokonce jediný předseda v historii ODS, který kdy svévolně porušil usnesení kongresu. Když takový člověk říká, že prezident někým pohrdá, tak mi to přijde přinejmenším hodně úsměvné,“ pustila se komentátorka do jednoho z kritiků.

 A ke slovům Novotného doplňuje, že někteří Zemanovi kritici zapomínají na sebemenší špetku dobrého vychování. „To se panu Novotnému děje poměrně často i v jiných situacích,“ připojila.

Následně došlo na peprnou fotku herečky Nely Boudové a s tím spojenou nechuť některých lidí nosit roušku na obličeji. Boudová tuto nechuť vyřešila lehce netradičně a sdílela fotku, kde roušku sice měla, avšak ne na obličeji, nýbrž na vagíně. „Roušky ano, ale v obchodech a veřejné dopravě. Prosím čtěte si statistiky úmrtí z minulých let, hledejme si informace a nebuďme jak stádo ovcí! Nebojme se! Je přeci jasné, komu to prospěje,“ napsala herečka k oné lehce netradiční fotografii.

„Je tedy pravda, že paní Boudová potom ten příspěvek, který dala na sociální sítě pro velký úspěch, a jak sama říkala, pro velký počet pozitivních reakcí, nakonec stáhla. Ale bohužel, pokud jde o sociální sítě, tak trochu platí taková věta z pohádky S čerty nejsou žerty, že co peklo schvátí, to už nenavrátí. Jakmile na sociální sítě jednou něco dáte, tak už si to žije svým vlastním životem. A některé případy z politiky dokazují, že je to použitelné proti vám i za několik let,“ započala Stonjeková hodnotit počin Boudové.

Připomenula, že někteří lidé jsou schopni čehokoli, aby se dostali do médií, a jako příklad dala aktivistku Gretu Thunbergovou, která po delším mediálním tichu vyrukovala s tím, že prý prodělala koronavirus. Dle Stonjekové se zřejmě jedná o soutěž, „kdo se dopustí nějakého hloupějšího výroku nebo nějakého podivnějšího výstřelku“.

„To, že nechcete nosit roušku na puse, tak paní Boudová to vyřešila tím, že si tu roušku položila někam jinam a nechala se vyfotit,“ uzavřela komentátorka téma roušek. Veselý se ještě sice dotázal, zdali by něco podobného také neměl vyfotit, ale následně byl od nápadu odrazen.

„My jsme si tady minule povídali o tom, že jsou některé profese, které kvůli koronaviru přijdou na buben. Myslím, že zrovna jedna z profesí, které se to netýká, jsou právníci a advokáti. Ti budou mít naopak práce až nad hlavu,“ okomentovala Stonjeková rozhodnutí soudu, které zrušilo některá z opatření vlády.

„Městský soud jinak nijak nerozporoval přínos vládních opatření, jejich dopad, pouze rozporoval právní formu. Je pravda, že řada advokátů na to upozorňovala už předtím, že se celá situace neměla řešit opatřeními Ministerstva zdravotnictví, ale že se měla řešit podle krizového zákona. Zároveň je dost pravděpodobné, že když to vláda řešila opatřeními Ministerstva zdravotnictví, tak se jednak snažila o operativnější a hladší průběh, a zároveň se snažila o to, vyhnout se potom nějakým sporům o náhradu škody. Teď to vypadá, že sporům o náhradu škody se otevřely dveře. Otevřela se příležitost. Takže jak říkám, bude to do budoucna velká právní bitva.“ dodala k rozhodnutí Městského soudu v Praze.

Zmínila i předsedu ústředního krizového štábu, vicepremiéra a šéfa sociálních demokratů Jana Hamáčka. „Symbolicky vstal z mrtvých,“ hodnotí. To, že se Hamáček dostal natolik do médií, vnímá jako „zásluhu koronaviru“. Sociální demokraté by prý nyní mohli i spolu s hnutím ANO posílit.

Ke zprávám, že starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) by mohl být v ohrožení, jelikož k nám údajně míří ruští agenti, řekla: „A přitom jsme si mohli celou tuhle kauzu úplně krásně ušetřit.“ Reagovala tak na informaci týdeníku Respekt, podle kterého do Prahy dorazil před třemi týdny pracovník ruských tajných služeb vybavený jedem ricin. Rusko informaci popřelo.

Stonjeková ještě přitvrdila; nemáme být nadšeni, když „kdejaký čičmunda na komunální úrovni se snaží dělat zahraniční politiku“. Lepší by, dle ní, bylo nynější situaci předejít.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: rak

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Herci, půjdete do spacáku pod most. Fialu pořád podporujete? Zlé věci kolem vlády

8:24 Herci, půjdete do spacáku pod most. Fialu pořád podporujete? Zlé věci kolem vlády

Včera se na půdě Poslanecké sněmovny uskutečnil seminář Definice poplatníka, který se zabýval zvýšen…