Komentátor drsně a bez servítků: Covid-19 je děsivá nemoc? Jen PR virus! Jinak by ta verbež se třemi bradami byla jako první zalezlá v krytech a oblečená do skafandrů

29.01.2021 16:22 | Zprávy
autor: Marek Korejs

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Korespondenční hlasování? Rozhodně ne. Břemeno volby lidí, kteří dlouhodobě nežijí v České republice, totiž padne na ty, kteří ho pak na rozdíl od nich pocítí, domnívá se komentátor Tomáš Vyoral. Ten také odsoudil slova ministra zdravotnictví Jana Blatného v diskuzním pořadu ČT, kde relativizoval počty obětí na covid-19.

Komentátor drsně a bez servítků: Covid-19 je děsivá nemoc? Jen PR virus! Jinak by ta verbež se třemi bradami byla jako první zalezlá v krytech a oblečená do skafandrů
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Odmítáním korespondenční volby fakticky upíráme krajanům rovné volební právo, domnívá se komentátor Jan Moláček. Souhlasíte?

Vzhledem k tomu, co jsme viděli při amerických prezidentských volbách připomínajících spíše Kongo nebo Somálsko, může po korespondenčním hlasování volat jen pologramotný demagog typu Moláčka ze stáje Bakaly nebo eurounijní ČT. Jinak Moláčkovy pamflety na pravověrném Deníku N nečtu, takže nevím, jak to s tím upíráním rovného práva myslel.

A co říkáte na pohledkdo v Česku nežije, ať tu nevolí?

Nepřijde mi to nelogické. Jedná-li se tedy o dlouhodobé nežití v ČR, nikoliv přechodné – byť na pár let. Ačkoliv je pohled z třetí strany, nadhled i odstup často dobrým pomocníkem, myslím, že volit by obecně měli v daných zemích a oblastech lidé, kteří tam realitu prožívají na vlastní kůži. A je jedno, zda si zvolí tak či onak, „dobře“ či „špatně“. Jde o to, že břemeno jejich volby dopadne na ně samotné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…