Komentátor se pustil do ODS: Je spravedlivě trestána, ale má ještě šanci

18.10.2014 13:42 | Zprávy
autor: dkr

Komentátor Lidových Novin Martin Zvěřina souhlasí s předsedou ODS Petrem Fialou v tom, že výsledky voleb za dva roky budou ukazatelem obrození modrých ptáků. Na to, aby měla opět dvacetiprocentní zisk hlasů, však musí věnovat více než dva roky a záležet prý bude i na tom, jaký cit prokáže pro vystižení témat, která hýbou občanstvem.

Komentátor se pustil do ODS: Je spravedlivě trestána, ale má ještě šanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„I Kdyby dnes občanští demokraté ze sedmi kandidátů v druhém kole senátních voleb nezískali jediného senátora, nemusejí propadat pesimismu. Jejich uchazeči obstáli slušně, a to i v okamžiku, kdy jsou populisté (ANO) a jejich marketing na vrcholu vlny, levicoví protivníci (ČSSD) ve vládě rozdávají o sto šest a navíc vládnutím obě strany ještě nestačily nic pokazit,“ míní Zvěřina. Neznamená to prý automaticky, že by příští krajské a senátní volby nemohly pro ODS skončit hůře než tyto. Rozepsal se také o komunálních volbách, kde podle něj více záleží na dlouhodobé podpoře a odvedené práci. Dokazuje to na několika příkladech, kde se ODS udržela a naopak.

„Podstatné bude za ty dva roky nikoli to, jestli se ODS prosadí, ale spíš jak. Může totiž napříště působit jako pravicová strana s jasně vymezeným programem i voliči, volební potenciál bude někde lehce nad deseti procenty a na velké ‚širokorozchodné‘ strany se bude dívat z pozice trpaslíka či ochotného koaličního partnera,“ míní komentátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

sledujte náš YouTube kanál ParlamentníListy TV. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Týden pro omluvu od Milionu chvilek. Pak přijdou žaloby

18:27 Týden pro omluvu od Milionu chvilek. Pak přijdou žaloby

Advokát Tomáš Nielsen požaduje, aby se Milion chvilek pro demokracii omluvil europoslanci Petru Byst…