Krajská zdravotní, akciová společnost Ústeckého kraje, je spojena s mnoha skandály a problémy. Hovořili jsme s hejtmanským kandidátem VOK

29.09.2020 17:28

„Založení KZ a.s. je projektem z doby vládnutí ODS. Krajskou zdravotní od začátku provází snahy o tunelování nemocnic, které spravuje. Ať se jednalo o pokusy o vyvedení výdělečných oborů mimo nemocnice, problematické byly také pokusy o vyvedení správy IT technologií mimo nemocnice. A připomeňme i zavádění NIS (nemocniční informační systém), který je velmi drahý a dlouho nefunkční,“ jmenuje problémy hejtmanský kandidát v Ústeckém kraji za VOK Ota Staňo.

Krajská zdravotní, akciová společnost Ústeckého kraje, je spojena s mnoha skandály a problémy. Hovořili jsme s hejtmanským kandidátem VOK
Foto: archiv O. Stani
Popisek: Kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje za VOK- Volba pro kraj MUDr. Ota Staňo.
reklama
Podle něj je Krajská zdravotní celou dobu v podezření a současně zde probíhá vyšetřování příslušnými orgány pro předražené veřejné zakázky. „A co na to KZ a.s.? Provádí militantní personální politiku. Zaměstnanci se bojí projevit názor, natož nesouhlasit s některými problematickými kroky a způsoby řízení. A ti, co se ozvou jsou umlčeni, a nakonec i donuceni odejít. Ústecký kraj, co by zřizovatel mlčí. Problémy nechce vidět a drží nad KZ a.s. ochrannou ruku. Je samozřejmostí, že KZ a.s. se musí starat o dostupnost a kvalitu zdravotnické péče v kraji. A tlak na opravy zchátralých nemocnic a některých pavilonů vychází od samotných zdravotníků. Žel modernizaci provází proinvestování stovek milionů do podezřelých, neefektivních nebo předražených projektů,“ uvedl Ota Staňo.
 

Anketa

Má vláda na žádost Prymuly vyhlásit nouzový stav?

61%
39%
hlasovalo: 12278 lidí
 
A pokračuje. „A pak se soudruzi ve vedení kraje předhánějí ve focení před opravenými pavilony, u nemocničních lůžek a při podepisování smluv o finanční podpoře mezi Ústeckým krajem a KZ a.s. Oblbují lidi, občany Ústeckého kraje a předávají si vzájemně ceny osobnosti kraje a chválí se ve svém plátku Infolisty KZ a.s. K finančním prostředkům se chovají jako by byly jejich vlastní, a ne daňových poplatníků. A o problémech se nemluví, jako by nebyly, jako by všechno bylo v pořádku,“ rozohnil se k dění v Krajské zdravotní Staňo. 
 
Nemocnice prý nutně potřebují reorganizaci a nahrazení lidí politicky dosazených skutečnými odborníky. „Řešením je transformace jednotlivých nemocnic na a.s. Tím vznikne ekonomická a právní samostatnost jednotlivých nemocnic, tak aby měly plnohodnotné vedení, ředitele a management. Samozřejmě v rámci KZ a.s. Takto úspěšně již léta fungují Jihočeské nemocnice a.s., které sdružují osm nemocnic. Jsme přesvědčeni, že jedině tak lze zajistit lepší kontrolu a fungování zdravotnictví v kraji a zlepšit kvalitu a dostupnost péče pro občany Ústeckého kraje,“ říká Staňo. 
 

Anketa

Věříte Romanu Prymulovi?

53%
47%
hlasovalo: 28570 lidí
„A na závěr nesmíme zapomenout na lidi, kteří v nemocnicích léta pracovali, byli propuštěni a nahrazeni vysloužilými politiky, rodinnými příslušníky a přáteli bez zkušeností. Občané a zdravotníci v Ústeckém kraji si zaslouží dobré a zodpovědné vedení KZ a.s. a skutečné odborníky ve vedení akciové společnosti i Ústeckého kraje. Proto přijďte k volbám 2. a 3. října a volte Občanské hnutí VOK - volbu pro kraj,“ zve k volbám za VOK Ota Staňo. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…