Lidé Zdeňka Bakaly chtějí umlčet ParlamentníListy.cz. Máme vážné informace

13.2.2018 1:25 odp.

Už několik týdnů chodí do naší redakce četná upozornění, že je jakýsi problém s maily. Ten tkví v jednoduché blokaci ze strany provozovatele společnosti Economia (tedy freemaily volný.cz a centrum.cz). Podle vyjádření, které jsme získali přímo od zaměstnankyně podnikatele Bakaly, může za nevídanou cenzuru řada mailů, které si uživatelé rozeslali během prezidentské kampaně.

Lidé Zdeňka Bakaly chtějí umlčet ParlamentníListy.cz. Máme vážné informace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Bakala

ParlamentníListy.cz poté, co získaly velmi jasné indicie o cenzuře ve společnosti Economia, oslovily tamní manažery s prosbou o vyjádření. „Od našeho dodavatele, který pro nás zaštiťuje bezpečnostní prvek pro zlepšení ochrany před spamem, jsme dostali vyjádření, že e-maily, kde se vyskytovaly i Parlamentní listy, byly zneužívány pro rozesílání spamu při prezidentských volbách. Na základě stížností od uživatelů a zákazníků došlo k blokaci,“ konstatovala za Centrum.cz produktová manažerka Iva Fingerová. 
 
Technický a produktový ředitel společnosti OUR MEDIA Jiří Čermák na to reaguje slovy: „Antispam by měl blokovat identifikovaného rozesílatele nevyžádané pošty, nikoliv servery zmíněné v těle mailu. PL v minulosti nikdy žádnou nevyžádanou poštu nerozesílaly a ani s takovou činností nehodlají nikdy začít. To, že je Economií blokována veškerá pošta, ve které je zmíněn server PL, považuji za nebezpečnou cenzuru a porušení Listiny základních práv a svobod.“
 
Pro přesné pochopení situace vysvětlíme logiku uvažování výše zmíněné společnosti: Během prezidentské kampaně si mnoho uživatelů posílalo odkazy na materiály Parlamentních listů. To se jistě dělo také v minulosti. Tentokrát komusi došla trpělivost a takový e-mail, kde se slovo nebo odkaz na doménu Parlamentních listů vyskytuje, byl zablokován. Totožná byla situace i dnes dopoledne, kdy jsme se o tom sami přesvědčili. To, že mohly být některé e-maily s odkazy na PL označeny některými uživateli za nevyžádanou poštu, by mělo vést k blokaci rozesílatelů takové pošty, nikoli k blokování jakékoliv zmínky o serveru Parlamentní listy.
 
Naše redakce samozřejmě žádné hromadné e-maily během prezidentské kampaně nikdy nerozesílala a rozesílat nebude. 
 
Přestože ParlamentníListy.cz oslovily v této kauze i Štěpána Burdu, ředitele divize Produkt a vývoj společnosti Economia, do dnešního dne nebyla sjednána náprava. 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Lžete! Nařizujte! Lidi neposlouchají!“ Kubek zuřil v ČT, Válek odmítal nutit očkování. Bylo zle

9:54 „Lžete! Nařizujte! Lidi neposlouchají!“ Kubek zuřil v ČT, Válek odmítal nutit očkování. Bylo zle

Velmi vyhroceně skončila pondělní debata ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) s preziden…