Maďaři bouchli v OSN do stolu. Jde o migraci

18.07.2018 16:38

Podle informací agentury Reuters maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó v OSN oznámil, že Maďarsko nechce mít nic společného s globální dohodou OSN o migraci. Proto jeho země odchází z jednání. A už se objevují první reakce.

Maďaři bouchli v OSN do stolu. Jde o migraci
Foto: OSN
Popisek: OSN
reklama

Maďarsko odchází z jednání o globální dohodě o migraci. Vláda v Budapešti tvrdí, že tato dohoda je ve skutečnosti „hrozbou pro svět“. Stát proto opouští jednání o této globální dohodě a nechce s ní mít nic společného. Dohodu o migraci nepodepíše. Podpisu dohody se vyhnuly také Spojené státy.

„Tento dokument je zcela v rozporu s bezpečnostními zájmy Maďarska,“ řekl ministr zahraničí Péter Szijjártó. Pokud se dokumentem nechají migranti inspirovat, podle ministra světu skutečně hrozí obrovské nebezpečí.

Agentura Reuters k tomu dodává, že stejně odmítavě se k migraci stavějí i Polsko a Česká republika.

Dlouholetý bloger a předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka na sociální síti Twitter poznamenal, že lituje toho, že podobné zprávy přicházejí jen z Maďarska.

„Mrzí mě, že takovou zprávu musím číst jen jako postoj Maďarska. Ne proto, že bych s postojem maďarské vlády nesouhlasil. Prostě to chci slyšet od vlády České republiky a z vlastního Parlamentu. Globální dohoda OSN o migraci je politické svinstvo nové levice,“ vypálil Matějka na sociální síti Twitter.

Jeden vzkaz poslal i do Itálie. Část italských politiků a médií se zlobí na českého premiéra Andreje Babiše (ANO), který odmítl přijmout byť jediného migranta ze 450, o což Itálie požádala své partnery v EU. Matějka Italům vzkázal, že je nikdo nenutil přijímat byť jediného migranta na své území.

„Kdo vstoupí do evropské země, vstoupil do evropské země. Ne do Evropy. A pokud je někdo tak hloupý, že nechá do své země vstoupit někoho, koho tam pak nechce a rád by ho šoupl do jiné země, ať si své hloupé rozhodnutí vypije do dna,“ napsal Matějka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo Jakuba Železného: Vrací se mu další konflikt v ČT

11:27 Peklo Jakuba Železného: Vrací se mu další konflikt v ČT

„Tohle nepřipustím! Nebudete urážet Václava Havla!“ Po internetu koluje starší video, v němž během ž…