Milan Jančík píše čtenářům: Dejte mi pokoj, s těmi truhlíkovými monstry nemám nic společného

23.04.2013 20:41

Někdejší starosta Prahy 5 Milan Jančík sepsal tiskové prohlášení, které vložil na svůj profil na ParlamentníListy.cz. Ohradil se v něm proti nařčením, že právě jeho zásluhou je Smíchov jako centrum pátého pražského obvodu „ozdoben“ desítkami velkokapacitních květináčů.

Milan Jančík píše čtenářům: Dejte mi pokoj, s těmi truhlíkovými monstry nemám nic společného
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Jančík

Během doby, kdy jsem byl starostou Městské části Praha 5, neprojednávala Rada MČ ani jiné orgány MČ Praha 5 jakýkoliv projekt, jehož součástí by byla instalace betonových květináčů,“ píše někdejší starosta. Nemá prý nejmenší tušení, proč vedení smíchovské radnice po volbách v roce 2010 dostalo takový nápad, ale on sám s ním neměl nic společného.

„Přesto jsem ve sdělovacích prostředcích opakovaně označován za autora takového projektu a je mi připisován zásadní podíl na tom, že radnice Prahy 5 nyní neví, co s nakoupenými květináči udělat,“ protestuje exstarosta. Mnoho lidí prý nákup desítek velkotonážních kontejnerů na zeminu spojuje s projektem „snížení emisí“, který za jeho starostování skutečně odstartoval.

„Pod mým vedením byl připraven projekt výsadby několika stovek stromů do smíchovských ulic v alejovém stylu, tedy samozřejmě přímo do připravených míst v chodnících. Tedy tak, jak je to běžné například na Vinohradech a v dalších pražských čtvrtích,“ vysvětluje Jančík. Pokud jeho nástupce Radek Klíma označuje jejich nahrazení obřími květináči za „přepracování projektu do přijatelné podoby,“ považuje to za nehoráznost.

Celé prohlášení Milana Jančíka si přečtěte ZDE

„Za posledních asi patnáct let jsem si zvyknul, že jsem terčem naprostých výmyslů a cílených lží a že žurnalisté s gustem dávají těmto útokům volný průchod. Nicméně nehoráznost tohoto případu je znovu o něco větší než v minulosti,“ ohrazuje se. Poté žádá, aby byl z případu smíchovských monster jednou pro vždy vynechán. Žurnalisté se prý mohou dostatečně vyřádit na jeho nástupcích, jejichž vina je nepochybná.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

20:13 Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

Před třiceti lety se v těchto místech scházeli poslanci, kteří dávali právní rámec sametové revoluci…