Mládek po delší době promluvil. Za výrok o důchodcích se omlouvat nebude

3. 5. 2013 22:20

Stínový ministr financí ČSSD Jan Mládek po několika týdnech poprvé poskytl rozhovor novinářům. iDNES.cz přiznal, že mu poradci dali seznam zakázaných slov. Stalo se tak poté, co mnohé pobouřil výroky, že živnostníci jsou paraziti a že by lidé měli odcházet do důchodu pět let před smrtí.

Mládek po delší době promluvil. Za výrok o důchodcích se omlouvat nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Mládek na tiskové konferenci ČSSD

 

Za druhý výrok se omlouvat nebude, protože byl prý vytržen z kontextu. Připomněl, že za výrok o parazitech se omluvil už dvakrát. „Dvakrát jsem se omluvil za nepatřičné slovo a slíbil jsem, že už toto a podobná slova nebudu opakovat,“ řekl v rozhovoru. Poradci mu dali seznam třiceti slov, které nesmí veřejně použít. O která jde, ale nechtěl prozradit. „Ty slova nechme. Ať zůstanou mystériem.“

Euro nejdřív v roce 2020

Vyjádřil se rovněž k hospodářským návrhům své strany. Souhlasí s tím, že je třeba začít obnovením hospodářského růstu. „Bez obnovení hospodářského růstu nevyřešíte vůbec nic. Nevyřešíte nezaměstnanost, nevyřešíte fiskální stabilizaci, nevyřešíte sociální smír.“ Musejí se proto podporovat investice, lépe čerpat evropské dotace a více spolupracovat se zeměmi BRICS. A vláda také musí obnovit domácí poptávku.

Na rozdíl od Miloše Zemana se Mládek domnívá, že přijmout euro můžeme nejdříve v roce 2020. Rozhodně bychom však o to měli stát. „Je třeba vyslat pozitivní signál, že jsme připraveni vstoupit do eurozóny někdy v budoucnosti a že eurozónu nebudeme okopávat, ale spíše ji pohladíme vlídným slovem,“ prohlásil. Ale asi zapomněl, že podle Maastrichtské smlouvy euro přijmout musíme v každém případě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

16:04 Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

Organizace Transparency International ČR (TI) zaslala Ministerstvu kultury svá zjištění o možných po…