Národní fronta Antibabiš, jako když na Slovensku porazili Mečiara, burcoval Bělobrádek. A objevilo se třaskavé video, jak to tehdy bylo. George Soros pomohl...

10.08.2020 22:51

Podle bývalého lidoveckého předsedy možnost, jak porazit Babiše v dalších volbách, je vytvořit „Národní frontu Antibabiš“. „Jestli vznikne jeden konzervativní blok a druhý liberální blok, tak se Babiš nedá porazit,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima News Pavel Bělobrádek. A odkázal na porážku Mečiara. Připomínka slovenských voleb 1998 ale připomněla i zcela jiné věci.

Národní fronta Antibabiš, jako když na Slovensku porazili Mečiara, burcoval Bělobrádek. A objevilo se třaskavé video, jak to tehdy bylo. George Soros pomohl...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Bývalý předseda KDU-ČSL je si vědom poměrně nízkých preferencí strany. Připouští, že KDU-ČSL dlouhodobě neroste. „Situace je poměrně komplikovaná. V roce 2013 jsme byli určitá alternativa, lidé teď mají mnohem víc na výběr,“ hájil pozici strany pro CNN Prima News. S tím, že pro tradiční strany je prý nepříjemné, že racionalita hraje ve volbě menší roli.

Problém vidí v absenci charismatických lídrů a porovnává lídry s Andrejem Babišem. „Ať chceme, nebo ne, předseda ANO je skutečně viditelný,“ míní Bělobrádek. Ani současný předseda lidovců podle něj není nová tvář. Potvrdil, že se jedná o schopného politika, ale „lišit se od ostatních není lehké“, připustil. V daném kontextu uznal, že ani on sám nebyl výrazným charismatickým lídrem, kvůli kterému by davy lidí volily lidovce.

Za možnost, jak porazit Babiše ve volbách, považuje utvoření jednotného bloku. „Na rozdíl od jiných si myslím, že by neměly vzniknout dva alternativní bloky. Jestli vznikne jeden konzervativní a druhý liberální blok, tak se Babiš nedá porazit,“ upozornil.

Řešení prý vidí takto. „Nejlepší by bylo, kdyby vznikla Národní fronta Antibabiš,“ pravil Bělobrádek. A dodal: „Podívejte se na Slovensko a na porážku Mečiara.“

Právník Tomáš Tyl si při jeho slovech o národní frontě po slovenském vzoru vzpomněl na některé pikanterie slovenských voleb roku 1998, kdy k odstavení Vladimíra Mečiara (HZDS tehdy vyhrálo volby, ale nedokázalo sestavit většinovou koalici) došlo. „Pan Šimečka že Slovenska Vám k tomu chce něco říct,“ upozornil na video, na kterém aktivista Martin Šimečka otevřeně rozpráví o tom, jak tehdejší opozici přes své neziskovky financoval George Soros.

reklama

autor: sla

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

reforma školství

Paní Zajíčková, vážím si toho, že jste se jako jedna mála postavila za učitele. A sama to zmiňujete, že reformy měly začít už dávno a já se ptám, proč nezačaly? Co vám v tom brání? A máte vůbec plán, jak zvýšit nejen úroveň školství jako takovou, ale i platy ve školství?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

4:44 Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

Stovky zemědělských podniků z celé země se sjednotily pod jedním praporem a především mezi sebou dal…