Nás poslance pořád jen pomlouvají, skončí to lynčem? Staněk z ODS rozjímá

26.05.2013 17:34

Každý poslanec si dříve či později na urážky a dehonestaci vlastní práce částečně zvykne. Alespoň podle slov poslance za ODS Pavla Staňka. „Úplně zvyknout si ale nelze – pokud tedy v sobě máte alespoň trochu sebeúcty,“ dodává v článku, který vložil na svůj profil na ParlamentníListy.cz.

Nás poslance pořád jen pomlouvají, skončí to lynčem? Staněk z ODS rozjímá
Foto: pavelstanek.cz
Popisek: Poslanec za ODS Pavel Staněk

„Obídky za dvacku, žádná těžká práce, jenom vpašovat podivné úpravy do schvalovaných zákonů, kterých si nikdo nevšimne a párkrát zvednout ruku“ – takový je podle Staňka častý a smutný mediální obraz práce poslance.

„Když si to porovnám se svým pracovním programem, s hodinami, dny a měsíci, které jsem strávil studiem všemožných zákonů a předpisů, jež jsem připomínkoval (či byl přímo určen parlamentním zpravodajem), přípravou zákonů nových, které jsem sám nebo s kolegy předkládal, diskusí s občany, jednáním s ministerstvy, úřady a institucemi, a mnoha dalšími aktivitami, které jsem jako poslanec absolvoval, nevěřím, že to někdo může myslet vážně,“ reaguje Staněk.

Média jen budují nenávist

Dodává, že jsou skutečně placeni z veřejných peněz, a proto je správné, že se neustále nachází pod drobnohledem voličů a médií. „Rozhodně nejsem proti tomu, aby nás „hlídací psi“ demokracie bedlivě sledovali, ale mám za to, že i tento drobnohled by měl mít jistá pravidla a kulturu či slušnost,“ poznamenává.

Činnost médií mu připomíná systematické budování nenávisti vůči jedné konkrétní entitě, a to bez ohledu na to, že prý naprostá většina poslanců jsou slušní lidé, kteří vedle své profese, ve které mnohdy vynikali nad průměr, „jen“ dělají svoji práci. „Kde to ale skončí? Lynčováním? Defenestrací?“ ptá se poslanec.

Svými slovy prý neočekává ani pochopení, ani lítost. „Čekám snad jen alespoň trochu respektu. A možná jen proto, že nejsem nadčlověk. Jsem poslanec…“ uzavírá Staněk.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…