Násilí na ženách páchali uprchlíci ze Sýrie, promluvil německý policista

07.01.2016 11:21

Kolínský bulvární deník Express ve čtvrtek 7. ledna publikoval anonymní svědectví policisty, který zasahoval při silvestrovských oslavách v centru města.

Násilí na ženách páchali uprchlíci ze Sýrie, promluvil německý policista
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Ty letos charakterizovaly davové krádeže a podle všeho taky různé formy násilí vůči ženám a další projevy agresivity. Německá média už opakovaně informovala, že v davu převažovali mladí muži ze „severoafrického a arabského prostoru“.

Text ZDE

Podle zveřejněného svědectví mělo prý dojít v noci k předběžnému zadržení celkem 15 osob. Na jejich adresu řekl anonymní policejní zdroj Expressu: „Z těchto osob bylo 14 z nich ze Sýrie a jedna z Afghánistánu. To je pravda. I když bolí.“ Dále sdělil, že mělo jít „určitě o lidi, kteří jsou v Německu pár dnů nebo týdnů“ a těchto 15 zadržených mělo podle jeho slov „potvrzení o zahájení azylového řízení“.

Kolínská policie nyní vytvořila seznam podezřelých, který je neveřejný a drží se v tajnosti. To, že se na kolínském náměstí jednalo při násilnostech zčásti o azylanty, mohou podle policejního důstojníka potvrdit také zaměstnanci první pomoci, kteří tam v noci zasahovali.

Policejní zdroj dále řekl, že noc pro něj byla šokující a jednotky se musely vyrovnat s tím, co viděly. Popisuje, že viděl kolem sebe plačící ženy, které přišly o spodní prádlo a na které dav plival. Kromě toho čelila podle jeho svědectví policie na místě „masivním útokům“ ze strany davu. Podle jeho slov v noci potřeboval zoufale policejní posily, které ale neměl k dispozici.

Text ZDE

Další svědectví lidí, kteří se na kolínském náměstí pohybovali, ukazují na to, že překvapená kolínská policie situaci nezvládla dobře. Sofie, 19 let říká: „Přišly jsme s kamarádkami z hlavního nádraží kolem 23:30 hodiny a chtěly jsme jít slavit k břehu Rýna. Ale u hlavního východu nás obklopila skupina asi 25 až 30 cizích mužů, kteří nás napadli. Dvě moje kamarádky spadly na zem, jedné ukradli telefon.“ Podle jejích slov: „Nejhorší ale bylo to, že v bezprostřední blízkosti stála policie.  Křičely jsme a snažily se přivolat jejich pozornost. Ale pomoc nepřišla. Místo toho policisté mluvili s někým ve vozidlu sanitky.“

Jiný svědek Expressu řekl, že ještě v 2:45 hodin se na náměstí před nádražím pohyboval agresivní dav asi 100 až 150 lidí a že tam nebyl ani jeden policista. Další svědci popisují situaci na kolínském náměstí jako stav paniky.

Do čtvrtečních médii prosákla policejní zpráva, kterou původně zveřejnil jiný německý list Bild, a která popisuje situaci na náměstí takto: „Na náměstí a na katedrálních schodech se nacházela tisícovka osob mužského pohlaví a migrantského původu, která vystřelovala petardy a házela láhve bezohledně po lidech… kolem 2:45 hodiny se náměstí před Hlavním nádražím zaplnilo dalšími lidmi s migrantským původem. Ženy s doprovodem nebo bez doprovodu procházely doslova „uličkou“ silně podnapilé mužské masy… v průběhu nasazení se policisté setkali s mnoha plačícími a šokovanými ženami/dívkami a chránili je před početnými skupinami mužských skupin migrantů. Identifikování nebylo bohužel možné… Díky stálé přítomnosti policejních sil a pozornosti kolemjdoucích se podařilo zabránit znásilněním.“

Podle týdeníku Spiegel byli zatím zatčeni celkem tři podezřelí a kolínský státní zástupce navrhl šetřit silvestrovské incidenty v souvislosti s organizovaným zločinem. V současné chvíli má policie v Kolíně celkem 150 obvinění a jak Spiegel píše, „dvě třetiny z nich se podle policie týkají sexuálního obtěžování. Dvě ženy měly být znásilněny.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vss

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bolek Polívka, Miroslav Donutil... Umělec žertuje o smrti Miloše Zemana

8:14 Bolek Polívka, Miroslav Donutil... Umělec žertuje o smrti Miloše Zemana

Malba lebky a nápis Zeman z hrobu nyní „zdobí“ vrata brněnského divadla Husa na provázku. Divadlo, j…