Hospodářská komora vítá schválení Lex plyn

29.06.2025 7:16 | Tisková zpráva

Hospodářská komora ČR vítá dnešní souhlas Poslanecké sněmovny s novelou energetického zákona, tzv. Lex plyn. Podle Komory jde o klíčový krok k zajištění energetické bezpečnosti České republiky a vytvoření podmínek pro náběh nových plynových zdrojů.

Hospodářská komora vítá schválení Lex plyn
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

„Dnešní rozhodnutí přichází doslova za minutu dvanáct. Je dobře, že se politická reprezentace shodla na tom, že zajištění energetické bezpečnosti prostřednictvím přijetí legislativních podmínek pro nové plynové zdroje je klíčové. Další prodlení by znamenalo zpoždění investic, ohrožení stability sítě i riziko vyšších cen energie pro firmy a domácnosti,“ uvedl prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Vítáte Trumpův ,,mírový plán“

Rusko je podle vás vítěz války. To je podle vás dobře? Co myslíte, že udělá Putin pak, když mu to s Ukrajinou takto snadno vyjde? Nemělo se spíš udělat víc, aby byl on ten poražený? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman převzal ocenění na Slovensku i v České republice

7:33 Ombudsman převzal ocenění na Slovensku i v České republice

Hned dvě ocenění získal v krátkém časovém sledu ombudsman Stanislav Křeček. Ve čtvrtek 20. listopadu…