Nejen Kalousek odchází. Dominik Hašek by vystoupil z ČSSD, kdyby v ní byl. Může za to Hamáček

28.05.2020 20:15

Miroslav Kalousek zvažuje odchod z katolické církve... a není jediný, kdo dnes na odcházení pomýšlí. První místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček vzpomenul na 78. výročí operace Anthropoid, při níž výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík zlikvidovali Reinharda Heydricha. „Nezapomínejme, za co bojovali, svoboda a demokracie nejsou samozřejmost,“ napsal vicepremiér. V reakci na to se ozval někdejší slavný hokejový brankář a možný kandidát na prezidenta v roce 2028 Dominik Hašek. Slova k významnému výročí však od něho nezazněla. Hamáček to od něho pořádně schytal.

Nejen Kalousek odchází. Dominik Hašek by vystoupil z ČSSD, kdyby v ní byl. Může za to Hamáček
Foto: Facebook
Popisek: Dominik Hašek
reklama

Anketa

Prospívá České republice účast ČSSD na vládě?

hlasovalo: 9145 lidí
„Před 78 lety výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík zlikvidovali nacistického vraha Reinharda Heydricha, organizátora holokaustu a ‚kata českého národa‘. Máme hrdiny, buďme na ně hrdí! A nezapomínejme, za co bojovali, svoboda a demokracie nejsou samozřejmost,“ ocenil výročí úspěšné operace Hamáček.

Na Hamáčka se ovšem za tato slova snesla velká dávka kritiky. „Že se nestydíte mluvit o demokracii v den, kdy jste jí vy a vaše strana ve Sněmovně pohřbili. Jste ostudou naší země. Hanba vám,“ padlo kupříkladu v diskusi, která ve velké míře reflektovala včera zvolené nové členy Rady České televize.

„Oni nepokládali životy za to, abyste vy socani srali na demokracii a cpali republiku další totalitě do chřtánu, soudruhu Hamáčku,“ podával si Hamáčka další z řady komentářů.

Ale hutná byla nejen samotná diskuse; brzo se ozval i Dominik Hašek. „Táhnout s komunistama za jeden provaz a nestyděl se napsat takovýto tweet... to vyžaduje nemít páteř. Mít takovéhoto lídra, okamžitě v daném spolku končím,“ uveřejnil na Twitteru a příspěvek doplnil emotikonem zvracejícího smajlíka.

Hašek i další diskutující reagovali na aktuální rozložení v Poslanecké sněmovně, kde menšinový kabinet stran ANO a Hamáčkovy ČSSD vládne za podpory komunistů.
 
„O hrdinech odboje by neměl mluvit šéf partaje, která zbaběle udržuje u moci komunisty, protože se bojí výsledků příštích voleb. Kdyby Kubiš s Gabčíkem přežili válku, komunisti by je zavřeli nebo popravili,“ vytmavil to Hamáčkovi za podporu komunistů vládě uživatel Jaroslav Bulíček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program

12:50 Václav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program

Hostem nedělní Partie byl druhý český prezident Václav Klaus. Natvrdo prohlásil, že řeči premiéra An…