Nejen Putin. Také někdo mnohem větší a mocnější. Analytik Janda ví, proč Soukup kandiduje

17.01.2019 16:21

Majitel a generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup oznámil vstup do politiky, čímž rozvířil české společenské vody. Někteří lidé mají za to, že jsou jeho politické sliby svou kvalitou srovnatelné s jakostí toaletního papíru, jiní mu přejí úspěch a doufají, že se svým hnutím LIST Jaromíra Soukupa uspěje. Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda vidí za Soukupovým vstupem do politiky Rusko a Čínu.

Nejen Putin. Také někdo mnohem větší a mocnější. Analytik Janda ví, proč Soukup kandiduje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Jaromír Soukup oznámil, že se rozhodl vtrhnout do politiky. Má totiž plné zuby slibů politiků, kteří říkají, co všechno „by se mělo udělat“, rozhodl se tedy založit hnutí, které se postaví těm politikům, kteří „zdražují obyčejným lidem život“.

Anketa

Zvažujete, že budete volit Jaromíra Soukupa?

65%
hlasovalo: 24776 lidí

Svým rozhodnutím vzbudil Soukup na sociálních sítích smích, ale dočkal se i podpory. Spekuluje se i o tom, zda Soukup ve skutečnosti nemíří spíš na Hrad, zda se Soukup nebude chtít stát v roce 2023 českým prezidentem.

Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda k Soukupovým politickým ambicím napsal, že majitel TV Barrandov v podstatě jen slouží ruským a čínským zájmům v České republice.  

„S panem Soukupem má velmi úzký osobní vztah hlavní ruská spojka v ČR Martin Nejedlý (Soukup je manželem Nejedlého sestřenice), odnedávna Nejedlý sedí ve vedení Soukupových podniků. S čínskými zájmy se pan Soukup snaží co nejvíce sbližovat. Nejde jen o finanční toky – Soukup se stal ‚členem poradní rady‘ New Silk Road Institute, což je de facto instituce hájící čínské zájmy v ČR,“ napsal Janda na sociální síti Facebook.

Jaromír Soukup by se však měl připravit na to, že ho Číňané a Rusové s klidem zavrhnou, pokud najdou nějakého lepšího obhájce svých zájmů, až z úřadu odejde prezident Miloš Zeman. Toho Janda označuje za agenta ruských a čínských zájmů v České republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…