Nemají strach z covidu, ale z práskačů! Veterinář popsal zážitek ze supermarketu

21.07.2021 21:14

Veterinární lékař a internetový komentátor Jiří Žák se rozhodl skončit s nošením respirátoru a zkusil, jak dopadne, když do obchodu vyrazí bez něho. „Dokonce na mě nikdo nezavolal policii,“ pochlubil se svým zážitkem, byť zaznamenal menší incident se starším zákazníkem. Vládní restrikce mající všechny občany automaticky za nakažené odmítá. „Nosit roušku je, jako by mě vláda považovala za zloděje, i když jsem nic neukradl, nebo za násilníka, i když jsem nikoho nenapadl,“ vadí mu. Navrhuje řešení. Kdyby se většina rozhodla roušky nenosit, tak s tím prý nikdo nic neudělá.

Nemají strach z covidu, ale z práskačů! Veterinář popsal zážitek ze supermarketu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zakrývající ústa a nos povinná. Ovšem i venku ji většina obyvatel nosit začala

Anketa

Je nutné nařídit očkování proti covidu-19 v Česku jakožto povinné?

9%
89%
hlasovalo: 18488 lidí
Žák se o svůj zážitek ze včerejšího pozdního večera pochlubil na Facebooku. „Nyní, těsně před zavíračkou, jsem poprvé prošel celý Kaufland bez roušky či respirátoru, a dokonce na mě nikdo nezavolal policii, přestože jsem byl od všech ostatních zákazníků v určitých setinách vteřiny jen na děsivých pět metrů blízko! Jen jeden starší pán si neodpustil zamračený výraz v očích za respirátorem, ukazováčkem mi ukázal na svém obličeji z desetimetrové vzdálenosti, že nemám hadr na hubě, a snažil se mě pronásledovat skrz prodejnu a asi nějak jako že řešit,“ shrnul svou návštěvu obchodního řetězce bez respirátoru.  

Nakazit prý mohl leda tak samoobslužnou pokladnu. „Odcházím s čistým svědomím a nezadýchaný, protože jestli jsem někoho nakazil, tak jsem nakazil samoobslužnou registrační pokladnu,“ glosoval.

Vadí mu, jak vláda přistupuje ke všem automaticky jakožto k infekčním přenašečům. „Nikdo nemá právo ke mně přistupovat jako k nakaženému, i když nakažený s velkou pravděpodobností nejsem. Je to presumpce viny. Jako kdyby mě vláda považovala za zloděje, i když jsem nic neukradl, nebo za násilníka, i když jsem nikoho nenapadl. Takovou společnost jsme si vytvořili. Rouška by měla být doporučením, a ne státem vymáhanou povinností. Je to jako preventivně nosit želízka, abych náhodou někoho nezmlátil,“ připodobňuje známý veterinář.

Podle Žáka je v tomto okamžiku již na každém, jak moc se chce chránit. „Dnes už je to zodpovědnost druhého, aby dbal o své zdraví, a v případě, že se bojí, nosil respirátor a nechal se očkovat, když má tu možnost,“ podotýká.

Respirátory podle něho již nosí většina lidí jen kvůli platným nařízením vlády, nikoli kvůli covidu-19 samotnému. „Drtivá většina lidí to už nenosí ze strachu z covidu, ale ze strachu z ostatních Svědků Covidových a vládní represe. Ale kdyby 70 % všech zákazníků Kauflandu vlezlo do Kauflandu bez hadru na hubě, tak první den by se ještě snažili něco s tím udělat, ten další den by se podívali na 70% pokles tržeb a opatření by přestali po zákaznících vyžadovat,“ navrhl možnou cestu.

Popřípadě by prý byl pro to, aby byla „segregace obyvatel“ na rouškované a nerouškované. „Ať mají zvláštní kinosály, divadelní sály, obchodní domy a obchody či další služby,“ zmínil. Dodává však, že to by připomínalo neblahou minulost v koloniálních státech. „Akorát by mi to připomnělo nechvalně proslulou segregaci lidí na ‚barevné‘ a ‚bílé...‘, ale vláda to tak asi chce,“ míní Žák.Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…