Nemáte koule, procedil Ondřej Neff mezi zuby. Šlo i o Zemana

20.10.2019 22:00 | Zprávy
autor: mp

Publicista Ondřej Neff kroutí hlavou nad tím, co se poslední dobou děje kolem prezidenta Miloše Zemana. Na jedné straně se zdá, že na tom česká hlava státu není se zdravím nejlíp, a na druhé straně se z Hradu ozývají hlasy, že by prezident rád dostal více pravomocí. Neff z této zvláštní situace nabízí cestu ven. Dopředu však odhaduje, že politici nenajdou odvahu k tomu, aby na ni nastoupili. Prý na to „nemají koule“.

Nemáte koule, procedil Ondřej Neff mezi zuby. Šlo i o Zemana
Foto: Screen ČT
Popisek: Andrej Babiš a Miloš Zeman hovoří k vojákům

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odjel na rekondiční pobyt do nemocnice. Stalo se tak jen dva týdny poté, co lékaři hlavu státu prohlédli a konstatovali, že je Miloš Zeman zdráv. Vyrojily se spekulace, jak je na tom prezident Miloš Zeman se zdravím doopravdy.

Především hradní mluvčí Jiří Ovčáček však zdůrazňuje, že jde o bohapusté spekulace, na kterých není ani zbla pravdy.

A sám prezident se nijak netají tím, že by rád získal více pravomocí, než má dnes. Rád by získal právo předkládat Sněmovně své vlastní zákony.

Publicista Ondřej Neff nad tím na serveru Neviditelný pes kroutil hlavou.

„To je zjevné nepochopení základních principů rozdělení moci na moc zákonodárnou, výkonnou a soudní. Ze Sněmovny, která právě pominula příležitost, jak nastavit expandujícímu prezidentovi mantinely, vzešla protiiniciativa: což kdyby se rušila přímá volba prezidenta?“ zeptal se Neff.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…