Němcová: Kvůli komunistům nemáme pevnou demokracii. Veselovský: Ale vy jste vládli. A politička...

18.09.2019 8:47

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny, poslankyně ODS Miroslava Němcová se v rozhovoru pro DVTV vyjádřila mimo jiné k premiéru Andreji Babišovi (ANO). „Nedůvěřuji náhlé změně právního názoru,“ podotkla Němcová k zastavení trestního stíhání předsedy vlády v kauze Čapí hnízdo. Vyjádřila se také k tomu, proč nemáme pevnou demokracii. Podle jejích slov je tomu tak kvůli 40 letům komunismu.

Němcová: Kvůli komunistům nemáme pevnou demokracii. Veselovský: Ale vy jste vládli. A politička...
Foto: Repro ČT
Popisek: Miroslava Němcová v Událostech, komentářích

„Důvěru v českou justici mám. Bráním se teď pod tlakem současných událostí si ji nějak v sobě narušovat. Ale nezastírám zároveň, že poslední kauza, která se týká zastavení trestního stíhání, mi přijde zvláštní a nerozumím jí,“ uvedla Němcová k celé kauze v rozhovoru s Martinem Veselovským.

Andrej Babiš podle jejích slov v kauze Čapí hnízdo několikrát lhal. „Je tam i řada dalších aspektů. Nerozumím tomu, proč pan dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch neshledal problém,“ uvedla Němcová. Postěžovala si také na to, že lidé z ANO neustále zpochybňovali roli policie. Očekává tak důkladné posouzení. 

Anketa

Zeman tvrdí, že by se mělo zvážit zrušení koncesionářských poplatků pro ČT. Jste pro?

96%
4%
hlasovalo: 43109 lidí

Němcová pak také hovořila o tom, že nemáme upevněnou demokracii, a to kvůli tomu, že u nás byla 40 let totalita. „Nemáme pevně ukotvený demokratický stát,“ řekla Němcová. „Pokus o návrat ke stavu společnosti po druhé světové válce se nevydařil. Od té doby nebylo možné zapouštět demokratické kořeny,“ uvedla Němcová a podotkla, že 30 let od sametové revoluce je krátká doba. „Kdyby byly kořeny zapuštěny hlouběji, nedopustili bychom, aby v čele státu stál někdo jako Andrej Babiš,“ zmínila.

Moderátor Veselovský pak Němcovou upozornil na to, že do roku 2013 se však ODS podílela na vládě. „Ta etapa neprobíhala jinak než v ostatních postkomunistických zemích, do roku 1995 se podařilo nastartovat samostatně fungující politické strany,“ podotkla k tomu Němcová.

Závěrem pak Němcová podotkla, že kroky ODS přinášejí úspěch. „Bylo by dobré se spojit s demokratickými stranami před volbami a získat většinu. S Piráty se mi to zdá komplikovanější,“ uvedla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus a kreatura. Po pěsti dostal Jakl Fendrychem. Jak to bylo s útokem v metru?

15:06 Hnus a kreatura. Po pěsti dostal Jakl Fendrychem. Jak to bylo s útokem v metru?

Komentátor Martin Fendrych se pustil do Ladislava Jakla, bývalého tajemníka prezidenta Václava Klaus…