Nezařazený poslanec Vacek nepodpoří Rusnokovu vládu

05.08.2013 12:51 | Zprávy

Nezařazený poslanec Martin Vacek, zvolený původně na kandidátce VV, ve středu při hlasování nepodpoří vládu Jiřího Rusnoka. Uvedl to v dnešním prohlášení zaslaném ČTK. Jako důvod mimo jiné uvedl, že ho nepřesvědčilo programové prohlášení vlády. Vláda navíc předložila své prohlášení v pátek, a to je podle něj pozdě. Ve středu má premiér Rusnok se svým kabinetem stanout před sněmovnou se žádostí o vyslovení důvěry.

Nezařazený poslanec Vacek nepodpoří Rusnokovu vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Jiřího Rusnoka

"Protože předložené vládní prohlášení, dle mého názoru, jasně negarantuje, jak konkrétně chce vláda navázat na trend snižování nezaměstnanosti, podporu podnikání - zejména drobných živnostníků a jak přesně to chce zabezpečit, není předložené prohlášení dokumentem, který mne přesvědčil," uvedl Vacek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nem, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

13:39 „Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

Kdo jinému ústavně-právní jámu kopá, sám do ní často padá, poznamenává právník Petr Kolman nad zážit…