Noční vlci pošlapou památku Jana Palacha, zlobí se europoslanec Pospíšil

07.05.2016 16:05

Ruský motorkářský klub Noční vlci je v Praze. A europoslanec Jiří Pospíšil (za TOP 09) se neudržel. Srovnal, jak se k ruským motorkářům zachovali Poláci a jak se k nim chovají naše úřady. Srovnání pro nás vůbec nevyznělo dobře.

Noční vlci pošlapou památku Jana Palacha, zlobí se europoslanec Pospíšil
Foto: TOP 09
Popisek: Jiří Pospíšil

Noční vlci se v Brně vyfotili s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD) a v Praze se právě chtějí projíždět po Václavském náměstí. V jihomoravské metropoli se motorkáři poklonili padlým sovětským vojákům a v Praze na Olšanech mají v plánu totéž. Přesto narazí v českém hlavním městě na odpor. Aktivisté se rozhodli vyjádřit svůj nesouhlas s myšlenkami ruského prezidenta Vladimira Putina, které tyto motorkáři také šíří.

V Polsku sáhli dokonce k úřednímu zákazu vstupu do země pro tyto motorkáře. Vzhledem k historii rusko-polských vztahů se nelze tolik divit. Europoslanec Jiří Pospíšil zvolený za TOP 09 na sociální síti Twitter kroutí hlavou nad tím, že si české úřady nepočínají stejně, když si mnozí naši spoluobčané ještě pamatují ruské tanky pod sochou sv. Václava v srpnu 1968.

„Poláci putinovské Noční vlky do země nepustili. Naše úřady těm, kteří souhlasí s okupací 1968, dovolí jezdit na místech, kde se zapálil Palach,“ napsal Pospíšil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…