Progresívní zdanění lidí s vysokými příjmy není žádnou vendetou úspěšným, ale spíš doplňkovým ventilem k upouštění sociálního napětí, běžně používaným ve vyspělých západních zemích. „Když ovšem sledujeme, s jakým pokrytectvím si Miroslav Kalousek kypří půdu k zavedení i této daňové zátěžem máme velké nutkání ho poslat k čertu," píše Jiří Leschtina v komentáři pro Hospodářské noviny.
Vedlo ho k tomu vyjádření ministra financí pro stejný deník, kdy v rozhovoru uvedl, že by voliči TOP 09 pochopili progresívní zdanění, i když prý druhou sazbu pro příjem nad sto tisíc nenavrhuje. „Jen říkám, že je řada instrumentů, které lze použít. Ne proto, že by zachránilo veřejné rozpočty nebo že by měly ekonomickou logiku. Ale proto, že jsou období, ve kterých je dobré požádat lidi o vyšší míru solidarity," uvedl Kalousek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jih