Nechybělo ani několik studentů a pedagogů, evidentně podporovaných vedením „modré strany“.
Představení známých protagonistů
V úvodu představil Marek Benda profesora Fialu: „V letech 1984 až 1989 se zúčastnil takzvané podzemní univerzity, tajných bytových seminářů, zaměřených na politickou filozofii v Brně, kterou pořádala skupina britských intelektuálů. Byl zapojen do oficiálních křesťanských aktivit, především v okruhu tajně vysvěceného biskupa Stanislava Krátkého. S několika brněnskými studenty založil a v roce 1988-1989 vydával samizdatový vysokoškolský časopis Revue 1988. Na začátku devadesátých let založil s několika přáteli brněnské Centrum pro demokracii a kulturu a začal vydávat oficiální časopis, který pod názvem Kontexty vychází dodnes.“ A zazněl potlesk.
K Pavlu Žáčkovi Benda uvedl toto: „V roce 1989 jsme se potkali v okamžiku, kdy se dávala dohromady Stuha a demonstrace 17. listopadu. Pak se stal šéfredaktorem Studentských listů, tehdy hlavního informačního média pro studenty a o studentech. Pak ještě několik let vycházely pod Respektem jako oficiální noviny. Poté pracoval na Úřadu vyšetřování zločinů komunismu, a když jsme se zpět vraceli v roce 2007 k moci, se stal prvním ředitelem Úřadu pro studium totalitních režimů, a dnes je poslanec.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala