Opravdu žít Brno. Desítky milionů z veřejných peněz, pořád víc. Politik odkryl neskutečný bordel. Neziskovky mají pré. Platíte si třeba migranty

12.12.2020 6:16 | Zprávy
autor: tle

Komunální politik Trikolóry Robert Kotzian v rozhovoru v XTV Xaverovi popsal, jak se Brno stalo experimentální laboratoří institucializovaného rudozeleného aktivismu. Neziskové brněnské promigrační organizace čerpají desítky milionů z veřejných rozpočtů. „Nedávno vyšla zpráva, že 57 % mladých muslimských občanů Francie upřednostňuje právo šaría nad republikánským právním systémem,“ připomněl Kotzian.

Opravdu žít Brno. Desítky milionů z veřejných peněz, pořád víc. Politik odkryl neskutečný bordel. Neziskovky mají pré. Platíte si třeba migranty
Foto: Archiv Roberta Kotziana
Popisek: Mgr. Ing. Robert Kotzian, Ph.D.

Hostem Xavera byl brněnský komunální politik Robert Kotzian. Kotzian byl dříve členem ODS, nyní je v Trikolóře. Kromě jiného je však předsedou spolku Brno plus. Na úvod se bavili o posledním dění v Brně. Obzvlášť šlo o tzv. kauzu Stoka. „Kauza Stoka je zajímavá tím, že to podstatné, co se v té kauze dělo, se dělo tehdy přímo pod rukama hnutí Žít Brno, které vstupovalo na politickou scénu jako lídr protikorupčního hnutí. Ovládli radnici Městské části Brno-střed, což je městská část čítající zhruba šedesát, sedmdesát tisíc obyvatel čili už poměrně srovnatelná s poměrně velkým městem a přímo pod rukami tohoto hnutí se odehrávala kauza Stoka, která dnes je tedy medializována,“ vysvětlil Robert Kotzian.

V této městské části získalo hnutí Žít Brno post starosty. Vládlo v koalici s hnutím ANO. Hlavní postavou kauzy Stoka měl být pan Švachula, který byl právě z ANO. Každopádně ODS byla v tomto období v opozici a do kauzy napojená nebyla.

Celý rozhovor ZDE:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…