Pane Kalousku, dáte ze svého chudým důchodcům? zeptali se. A ministr...

03.05.2013 7:18

Pomůžete spolu se mnou seniorům? Publicista Josef Klíma, který chce sám rozdat svůj starobní důchod nejpotřebnějším penzistům, položil tuto otázku řadě osobností. Václav Klaus či Karel Schwarzenberg (TOP 09) ho odmítli s tím, že už pomáhají jinak. Své k tomu řekli i ministr financí Miroslav Kalousek či ministryně práce Ludmila Müllerová (TOP 09).

Pane Kalousku, dáte ze svého chudým důchodcům? zeptali se. A ministr...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády. Na programu mimo jiné byl i výběr strategického investora do společnosti České aerolinie a.s.

Známý publicista Josef Klímá, který už má věk na to, aby mu stát posílal starobní penzi, se rozhodl, že tuto částku rozdělí mezi nejpotřebnější seniory. Jako pracujícímu člověku se mu totiž zdá, že vystačí s tím, co vydělá a jeho důchod může pomoci jiným. Pokud by dostal přibližně 12 tisíc korun, mohl by deseti seniorům přilepšit o něco málo přes tisíc korun na měsíc. Klíma navíc vyzval další osobnosti, aby se k jeho akci připojily. Kývli Karel Gott či režisér Jiří Menzel. Zprávu přináší páteční MF Dnes.

Svůj budoucí důchod nedám, vzkázala ministryně

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) k tomu poznamenal, že důchodci na tom zatím nejsou tak špatně. Prý bude hůř. „Těžko říct, co bude za patnáct let, až na důchod budu mít nárok. Vím jediné - důchody nebudou na takové úrovni jako dnes, půjde spíš o chudinskou dávku. Už nyní věnuji na charitu desetitisíce korun ročně. Zejména handicapovaným, mám i adoptované děti v Ugandě,“ prozrazuje ministr.

I ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09 má v této věci jasno. „Státní důchod bych nevěnovala, protože to bude můj jediný příjem a důchod podle propočtu nebude omračující,“ říká šéfka MPSV.

To miliardář Andrej Babiš, jenž předsedá hnutí ANO 2011, věří, že by jeho důchod mohl pomoci potřebným. Bude se jim hodit, protože podle Babiše nebude díky současné politické garnituře za pár let ani na ty státní penze.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…