Pavel bude prezident. Horáček přesedlal z Nerudové na generála

16.01.2023 18:18 | On-line
autor: vef

Textař, podnikatel a neúspěšný prezidentský kandidát z minulé prezidentské volby Michal Horáček byl hostem Prostoru X moderátora Čestmíra Strakatého. „Jsem přesvědčený, že naším příštím prezidentem bude pan Pavel,“ sdělil Horáček.

Pavel bude prezident. Horáček přesedlal z Nerudové na generála
Foto: Vít Hassan
Popisek: Michal Horáček

Horáček nejprve ohodnotil průběh prvního kola. „Jako občané a voliči se pomalu učíme té přímé volbě. Zdá se mi, že letos jsme se dočkali několika docela pěkných kampaní. Smysluplných. A jakkoliv jsem byl veřejně příznivcem kandidáta Petra Pavla, tak bych rád ocenil energii a inspirativnost, kterou jevila kampaň paní profesorky Nerudové. Vím, protože jsem studentem filozofické fakulty, jak je umí oslovit. S relevantními tématy, která jsou pro ně zajímavá. Skutečně to mělo smysl. Už jenom proto, že se tato témata přivedla do veřejné diskuse. Jedna věc je vyhrát, ale druhá věc je představit nějaká témata, aby se o nich mluvilo, aby se probíraly skutečně hluboce a široce, a to se jí povedlo,“ zmínil Horáček. Ocenil také, že ze stran poražených kandidátů nebylo váhání, ale že podporují Petra Pavla.

Petr Pavel je podle jeho slov důraznější a srozumitelnější kandidát, než kterým byl před pěti lety Jiří Drahoš, jenž ve druhém kole s prezidentem Zemanem v souboji prohrál. „Co se minule nepovedlo podle mého soudu v kampani pana profesora Drahoše příliš, bylo to, že těch čtrnáct dní, když někam vyjel, tak vyjížděl přesvědčovat už přesvědčené. Obávám se, že stejné to bylo i s Karlem Schwarzenbergem. Je potřeba se soustředit úplně na jiné regiony,“ poznamenal Horáček a ukázal na Karlovarsko, Chomutovsko, Sokolovsko, Karvinou, Orlovou. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …