Pehe rýpe do Klause: Bez EU Rusku neodoláme

11.12.2011 8:12 | Zprávy

Politolog Jiří Pehe si rýpl do prezidenta Václava Klause, který v minulém týdnu v Praze přivítal ruského prezidenta Dmitrije Medveděva. Je prý příliš vstřícný k Rusku a naopak s nelibostí hledí na Evropskou unii. Právě ta nás ovšem podle politologa před ruským opanováním chrání.

Pehe rýpe do Klause: Bez EU Rusku neodoláme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pehe

"Český prezident Václav Klaus (...) ukázal neobyčejnou zdrženlivost, když se měl vyjádřit k průběhu nedávných, podle pozorovatelů neregulérních ruských voleb. Jsou to 'jejich volby', řekl prezident. 'Taky by nebylo na místě ptát se ruského prezidenta, co si myslí o stávce našich učitelů.'," zopakoval Pehe na svém blogu na serveru Aktuálně.cz Klausův výrok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: par

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Volby

Dobrý den, před volbami jste avizovali, že vaši členové volebních komisí si budou zapisovat výsledky v okrsku a že pak ty jejich výsledky porovnáte s oficiálními výsledky. Platí to? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Komu seberete miliardy na zbrojení? Učitelkám?“ Kovářová odmítá mlčet o dění v Senátu

4:46 „Komu seberete miliardy na zbrojení? Učitelkám?“ Kovářová odmítá mlčet o dění v Senátu

„Krize je na spadnutí, lidé chudnou, ale většinu senátorů a poslanců šetření nezajímá. V době tako…