Pekarová Adamová vyletěla na komunisty: Nikdy mě nepřestane fascinovat, když se bolševici ohánějí lidskými právy

15.10.2019 22:30 | Zprávy
autor: rak

Rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS), který se dnes postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí, bouřlivě přivítala opozice. Oslavné reakce zveřejnil například poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek, jenž stanovisko soudu přivítal se slovy, že „zabránil zvůli a bezpráví“. „Komunisté už jednou majetek ukradli, nyní na něj chtěli sáhnout znovu za pomoci vlády, které jsou fakticky členy,“ reagoval dále na twitteru předseda ODS Petr Fiala. A vyjádřil se i kardinál Dominik Duka. „Jsem rád, že to nejsou komunisti, kdo tu určuje meze působení církví v naší společnosti,“ opřel se kardinál do komunistů. Ti mezitím připravují další postup, rozhodnout by dle nich měly evropské instituce.

Pekarová Adamová vyletěla na komunisty: Nikdy mě nepřestane fascinovat, když se bolševici ohánějí lidskými právy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec a předseda KSČM Vojtěch Filip

Rozhodnutí Ústavního soudu masivně na sociálních sítích oslavuje především opozice. „Ústavní soud zabránil zvůli a bezpráví. Křesťanské církve a Federace židovských náboženských obcí mají garantovány zákonem a smlouvami stanovené částky. Poslanci, kteří se na pokusu o další komunistickou krádež podíleli, mají garantovanou věčnou ostudu,“ reagoval například na rozhodnutí poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitterovém účtu.

A v TOP 09 zrušení přivítali i ostatní členové hnutí. Poslanec Evropského parlamentu za TOP 09 Luděk Niedermayer vyzvihoval důležitost „vlády práva“. „Dnešní rozhodnutí Ústavního soudu proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí ukazuje, jak je důležité, když země má aspoň základní principy pro ‚vládu práva‘. A jsou lidé, kteří tento princip svým konáním ochraňují. Díky,“ napsal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…