Petr Hampl dostal výhrůžný anonym. Zveřejňujeme jeho výzvu autorovi

27.06.2018 12:04

Sociolog a protiislámský aktivista Petr Hampl se stal terčem výhružek anonyma. Celou věc si nenechal pro sebe a pokusil se anonymního siláka zahnat do kouta pomocí sociální sítě Facebook. Neznámého hrdinu vyzval, aby se přišel omluvit. Pokud tak nebude učiněno, Petr Hampl předá celou věc k šetření policii.

Petr Hampl dostal výhrůžný anonym. Zveřejňujeme jeho výzvu autorovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Informaci o anonymních výhrůžkách, které dostal do poštovní schránky, zveřejnil Petr Hampl včera. Sarkasticky poznamenal, že papíry možná byly vytištěny ze státního rozpočtu. Připomněl také svou knihu Prolomení hradeb, kterou nedávno vydal. Kolem této publikace se zvedla vlna kontroverze, když ji mnohá přední česká nakladatelství odmítla prodávat.

Hampl zveřejnil podobu výhružných papírů. Jeden z nich nese text „Víme o tobě Hample!“ a druhý je laděn ve stylu symboliky teroristické organizace Islámský stát.

Pod facebookovým příspěvkem Petra Hampla se začalo čile spekulovat, kdo za celou věcí stojí. Podle jednoho z diskutérů by mohlo jít o Antifu. Na to odpověděl sám Hampl, přemítajíc, zda šlo o tiskárnu umístěnou v budově České televize, ministerstva vnitra, nebo fakulty humanitních studií.

Další diskutující se pozastavuje nad tím, že někdo anonymně tiskne znaky teroristické skupiny a háže je jinému do schránky. Podle diskutujícího by stálo za to ve věci informovat bezpečnostní složky.

Radek Velička píše, že by podle úrovně textu mohlo jít o pirátského poslance Vojtěcha Pikala.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Další články z rubriky

Ruská kolona měla na Václaváku většinu, soudí poslankyně Decroix. Demonstrace nevadí, ale musí být v souladu s demokracií

12:20 Ruská kolona měla na Václaváku většinu, soudí poslankyně Decroix. Demonstrace nevadí, ale musí být v souladu s demokracií

„Dítě Evropy“, poslankyně Eva Decroix (ODS) opět označila účastníky protivládních demonstrací za „ru…