Picek plánuje kontrakt za miliardu. Obvinění z korupce mu nevadí

22.03.2013 23:05

Ministerstvo obrany v čele s novým ministrem Vlastimilem Pickem hájí nový kontrakt v hodnotě 1,2 miliardy korun, který rezort plánuje uzavřít s firmou Trade Fides, píše server iHNED.cz. Ministerstvo by jím prodloužilo spolupráci, která trvá od roku 2003. Navzdory korupčnímu skandálu.

Picek plánuje kontrakt za miliardu. Obvinění z korupce mu nevadí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Picek

Firma Trade Fides provozuje kamerové a protipožární systémy a další bezpečnostní prvky na armádních muničních základnách. Nyní je ve hře prodloužení spolupráce o šest dalších let. „Podle dosavadních smluv na střežení šesti muničních skladů z roku 2003 jsme platili zhruba 330 milionů ročně, nyní bychom měli platit 185 milionů, což je téměř o polovinu méně,“ uvedl mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Plánovaný kontrakt je nejvýhodnější možností

Ministerstvo hodlá smlouvu uzavřít, třebaže nevypsalo veřejnou soutěž. Podezření, že majitel firmy v roce 2006 dal úplatek ministerskému úředníkovi, nevadí. „Firma drží nutné bezpečnostní prověrky NBÚ, má zkušenost se zajišťováním muničních skladů a poskytuje komplexní služby 24 hodin denně. A na základě zkušeností armády odvádí po celou dobu svoji práci řádně a bez připomínek,“ říká.

Audit, který nechal zadat bývalý ministr Vondra, došel k závěru, že služby poskytované firmou Trade Fides jsou předražené o 135,5 milionu. Ministerstvo ale namítá, že v případě změny dodavatele, by musela společnosti vyplatit 370 milionů a že je plánovaná varianta nejvýhodnější. „Vzniklo několik nezávislých auditů a posouzení, které ve výsledku doporučily stávající variantu jako ekonomicky nejvýhodnější,“ řekl Pejšek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Recese? V USA se šíří strach. Nepříjemná čísla

11:07 Recese? V USA se šíří strach. Nepříjemná čísla

Důvěra Američanů v ekonomickou situaci Spojených států tento měsíc výrazně klesla. Zhruba polovina a…