Pirát Hřib znovu vzkazuje Pospíšilovi a Čižinskému: My bereme primátora!

10. 10. 2018 16:25

Kandidát na primátora Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) se domnívá, že strana musí logicky trvat na postu prvního muže hlavního města. Vnímá to tak s ohledem na historii a výsledky voleb. Uvedl to pro server Novinky.cz.

Pirát Hřib znovu vzkazuje Pospíšilovi a Čižinskému: My bereme primátora!
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Piráti v současné době jednají s Prahou sobě a Spojenými silami pro Prahu. Oni sami trvají na postu primátora a dvou radních, ostatním koaličním partnerům nabídli po čtyřech místech v radě. „Myslíme si, že ta nabídka je vůči našim partnerům vstřícná. Získávají jednoznačnou sílu v radě a čekáme na jejich vyjádření. Teď akcentujeme jednání o programu,“ zmínil Hřib. 

Post primátora by podle něj měl obsazovat ten, kdo získal největší počet hlasů z toho uskupení, které sestavuje koalici. Jednání s vítěznou ODS Piráti nevedou. „Piráti prostě získali z té uvažované koalice největší počet hlasů a s ohledem na to, jak se to dělalo v minulosti, usilujeme o post primátora. Nám to přijde logické,“ zdůraznil Hřib.

Původní text ZDE

Otázkou povolebních vyjednávání bude také souběh funkcí. „Kdybychom to připustili, tak musí ještě existovat mechanismy, kterými bychom byli schopni ověřovat, že výkon radního odpovídá plánu. Musí být především na stole jasný plán, čeho chce koalice dosáhnout. Podle toho plánu poté můžeme měřit, jestli ti radní dělají to, co se od nich očekávalo, a pokud by se to nedělo, tak je třeba situaci nějak řešit,“ sdělil Hřib. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

9:00 Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

Politolog Zdeněk Zbořil vyznamenaný prezidentem Milošem Zemanem zavzpomínal na listopad 1989. Byl pr…