Podle volební kalkulačky mi to s vámi vyšlo dobře, notoval si Vondra s Turkem. Kalousek se neudržel

11.06.2024 19:02 | Monitoring

Staronový europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se vyjádřil v pořadu 360° k nově zvolenému Filipu Turkovi (Přísaha a Motoristé). Ten se v minulých dnech svěřil se svou ambicí směřovat do frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR), kterou v minulosti právě ODS spoluzakládala. Vondra ve vysílání potvrdil, že se s Turkem programově shodne, vyčítá mu však jeho koketování se svastikou. Píše o tom mimo jiné také server iDnes.cz.

Podle volební kalkulačky mi to s vámi vyšlo dobře, notoval si Vondra s Turkem. Kalousek se neudržel
Foto: CNN Prima NEWS
Popisek: Filip Turek v předvolební debatě na CNN Prima NEWS

O podobném programu s ODS hovořil právě i Filip Turek. „Máme podobné postoje a podobné cíle,“ uvedl. To Vondra nepopírá, dokonce přiznal i vyplněnou volební kalkulačku a shodu s ním. „Vyšlo mi to docela dobře i s vámi,“ přiznal Turkovi Vondra. 

Co mu však ale vadí, je nacistická symbolika, se kterou v minulosti Turek koketoval. Vadí mu mimo jiné to, že od Turka neslyšel, že by se od nařčení ze svého vřelého vztahu k nacistické symbolice distancoval. 

Turek oponoval, že se distancoval a klidně tak učiní znovu. „Byly to chyby mládí, chyba ostrého brutálního humoru. Nafackoval bych si za to. Opravdu v žádném případě neinklinuji k nacionálnímu socialismu,“ podotkl. 

„No vida. My, co jsme volili kandidátku SPOLU, můžeme být v klidu. Její lídr má shodné programové priority s Turkem a budou je v EP prosazovat spolu. Začínám mít v tom pojmu ‚spolu‘ docela hokej…,“ poznamenal ke shodě Vondry s Turkem expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Není důležité, co Vondra říká, ale co dělá ODS, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 11.06.2024 19:27:15
Je to ryzí progresivistická strana a její linii bude Vondra zastávat. Navíc se profiloval jako krivák. Turek by měl s tím počítat.

|  10 |  0

Další články z rubriky

„Zabili by ti tátu.“ Na střeše měl někdo být. Nebyl. Bývalý agent na Trumpa mladšího vypustil bombu

10:40 „Zabili by ti tátu.“ Na střeše měl někdo být. Nebyl. Bývalý agent na Trumpa mladšího vypustil bombu

Naštěstí neúspěšný atentát na republikánského prezidentského kandidáta dál hýbe Spojenými státy. FBI…